DünyaManşet

Polonyalı Rejiden skandal! Sultanlar hem saha içinde hem dışında galip geldi

Milliyet'ten Serkan Özer'in haberi...

FIVB Dünya Şampiyonası’nda Türkiye fırtınası esmeye devam ediyor. Polonya’yı zorlu maçta mağlup eden Sultanlar gruptan lider çıktı. Mücadele esnasında Polonyalı yıldızın Türkiye tarafına yaptığı ‘Centilmenlik dışı’ hareket damga vururken Polonya rejisinin maçın en kritik anında yaptığı skandal hata ise çok konuşuldu.

POLONYA REJİSİNDEN SKANDAL HATA
Mücadelenin en kritik anında Polonya rejisinin skandal hatası damga vurdu. Karar setinde Türkiye’nin farkı açtığı sırada Polonyalılar topun içeride olduğuna yönelik GDS talebinde bulundu. Yapılan görüntülü değerlendirmede Polonya’nın hücumunun out olduğu görüldü. Hemen ardından ise Polonya hücumunun Türkiye bloğundan sekip dışarı çıktığı gösterildi.

Kurallara göre takımlardan biri aynı pozisyondaki sadece tek hata için GDS (Challenge) isteyebilme hakkına sahip olduğundan bu pozisyonda hem dahil hariç hem de blok out istenemezdi. Buna rağmen maçın yayıncı kuruluşu ve Polonyalı yayın yönetmeni aynı pozisyondaki blok teması hatasını göstermesi Türk voleybol severlerin tepkisini çekti.
Her kadar yeni kurallarda aşağıdaki gibi bir değişiklik yapılmış olsa da Polonya rejisinin hakemi etkilemek amacıyla bu görüntüleri salona verdiği açıkça belli oldu. Doğru bulmadığımız konu budur!

İŞTE O GÖRÜNTÜLER:

 

https://youtube.com/clip/Ugkx7VTEjXOhTYlyg0Dk1GtjZ1qEo31GXctx

Polonyalı Yıldıza Yakışmadı!


“AĞZININ PAYINI VERMEK İSTİYORUZ”

Polonyalı Milli voleybolcu Klaudia Alagierska-Szczepaniak mücadele öncesinde şok sözler sarf etmişti. Szczepaniak: “Dominik Cumhuriyeti karşısında verdiğimiz mücadele Türkiye maçı için bizi motive etti. Sonuç değil ama oyunumuzla Dominikle başa baş oynayabileceğimizi gösterdik. Türkiye dünyanın en iyi takımlarından biri ama biz onlara ağzının payını vermek istiyoruz. Bir ay öncesine göre şimdi çok daha iyi oynuyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

 

WOLOSZ’DAN CANSU’YA CENTİNMENLİK DIŞI HAREKET

Polonyalı yıldızdan Sultanlara Centilmenlik dışı hareket Rejiden skandal

Dünyanın en iyi pasörleri arasında gösterilen Wolosz dünkü mücadelenin en etkili isimlerinden biri oldu. Aynı zamanda CEV Şampiyonlar Ligi finalinde Vakıfbank’a kaybeden Imoco Volley’in pasörü Polonyalı yıldız müsabakada Cansu Özbay ile rekabete girdi. Setlerde 1-1 eşitlik ve oyunda 11-11 beraberlik varken Wolosz smaç vurmadı ve takım arkadaşına pas verdi. Wolosz’un fake hareketinde Cansu tuzağa düştü ve blok için yükseldi. Cansu’nun çabası boşa çıktı ve ralli devam etiği sıra Polonyalı pasör, ‘Gel, gel’ hareketinde bulundu.

Başhakemin bu pozisyonu görmesini durumunda Wolosz’u yanına çağırıp en azından sözlü uyarıda bulunması gerekirdi!

OYSA GUİDETTİ WOLOSZ’U ÖVMÜŞTÜ
Mücadele öncesinde başantrenör Guidetti Polonyalı pasörü şu sözlerle övmüştü: Bu turnuvada dünyanın en iyi pasörüne sahipler. Turnuvada Wolosz gibi bir oyuncuya sahip olan başka bir takım yok. Ben de sahip olduğum pasörlerden dolayı çok mutluyum. Ama Wolosz’u bu turnuvada en iyi yapan hem deneyimi hem de kalitesi’’

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu