Avrupa

Polonya’nın doğal lideri Michał Kubiak

Polonya, Finlandiya, Estonya ve Çekya ile birlikte 2021 CEV EuroVolley Erkekler Avrupa Şampiyonası’nın ev sahiplerinden biri olarak seçilmişti. İlk maç Tampere’de oynandı, Büyük Final ise Katowice’deki Spodek Arena’da yapılacak. Tüm ev sahibi ülkelerde, taraftarlara daha yakın olmak ve onlara bazı özel sahne arkalarını göstermek ve onlarla turnuvanın özel anlarını paylaşmak için iki EuroVolley Elçisi var. Polonyalı büyükelçilerden biri milli takımın kaptanı Michał Kubiak.
“Etkinliğin elçisi olarak seçilmek benim için büyük bir onur, böyle bir rol aldığım için çok mutluyum! Umarım hayranlarımız gelip bize ellerinden geldiğince destek olurlar çünkü son zamanlarda böyle bir şey yoktu. Önlerinde oynamak için birçok fırsat var.”
Kubiak, Polonya milli takımının en büyük liderlerinden biri olarak tüm dünyadaki voleybol taraftarları tarafından iyi bilinmektedir. Bu rol hakkında ne düşünüyor?
“Takımımızda bir tür lider olmak bana doğal bir şekilde geldi, ancak bu sadece bir tesadüf değildi. Burada olmak ve bunu başarmak için çok, çok uzun yıllar gerçekten çok çalıştım. Ne zaman oynasam, her zaman takıma her şeyimi veririm ve her türlü desteğe ihtiyacı olabilecek herkese yardım etmeye çalışırım. Bu benim görevim ve takım arkadaşlarımın bana güvendiği için çok mutluyum”dedi Kubiak.
Kaptan, bu yılki EuroVolley katılımcılarının her birinin altın madalya kazanmak için ellerinden gelenin en iyisini yapacağına inanıyor ve yaklaşan her maçta zorlu bir mücadeleye hazırlanıyor.
“Avrupa Şampiyonası’nda zayıf rakip yok, her takım diğerine karşı kazanabilir. Elimizden gelenin en iyisini yapmalı ve her zaman odaklanmalıyız, çünkü bir süreliğine bile olsa konsantrasyonu kaybedersek, şimdiden içeri girebiliriz.” Takımların seviyesi artık o kadar benzer ki, sadece detaylar sayabilir ve sonuca karar verebilir.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu