Avrupa

Polonya’nın yükselen yıldızı Tomasz Fornal

Polonya’nın yeni yükselen yıldızı 22 yaşındaki Tomasz Fornal, kulübü Jastrzebskji Wegiel’i bir kez Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde güçlü Zenit Kazan’a karşı anıtsal bir galibiyete götürürken ve takımının çeyrek finale ilerlemesini sağladı.

Fornal, Çarşamba günü oyunun MVP’si oldu. % 54 (14/26) ile hücum verimliliği de dahil olmak üzere takıma 15 sayılık bir katkı yaptı. Bu suretle Jastrzebski, 2017 dünya şampiyonu ve altı kez Avrupa şampiyonu olan Zenit’e üçüncü Şampiyonlar Ligi yenilgisini tattırdı ve gruptaki yenilgisizliğini sürdürdü.

İki kez Polonya şampiyonu olan babasının izinden giden pasör çaprazı, kıta seviyesindeki birkaç yaş grubu unvanının yanı sıra U19 ve U21 dünya şampiyonu olarak da taç giydi. Ayrıca geçen yıl 2019 FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde bronz madalya kazanan Polonya milli takım kadrosunda yer aldı.

 

Fornal, Jastrzebski’yi Avrupa’da yeni zirvelere taşıyor. Artık 2020 FIVB Voleybol Milletler Ligi ve Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunlarında Polonya’nın beklentilerine nasıl katkıda bulunabileceğini görmek kaldı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu