Kar Voleybolu

Prato Nevoso’daki Kar Voleybolu Şenliği İlgi Çekti

İtalya, Kar Voleybolu yarışmalarına gerçekten harika bir atmosferde ev sahipliği yapma konusunda zengin bir geçmişe sahip bir kayak merkezi olan Prato Nevoso’da ilk üçe bir Kar Voleybolu ulusal şampiyonlarını taçlandırdı. ‘Elit’ yarışmanın yanı sıra, sekiz kortta düzenlenen amatör etkinliklere 230 kadar oyuncu katıldı. Organizatörler, rekabeti iki ana alana bölerek kar eksikliğini gidermeyi başardılar. İkonik Prato Nevoso Kar Parkı’nda beş kort mevcut, diğer kortlar genellikle iki büyük hava rampasının kapladığı alanı düzleştirerek inşa edildi.

Kar Voleybolu meraklıları, erkekler ve kadınlar için sırasıyla 3’e 3’ten 2’ye 2’ye ve ayrıca 2’ye 2 karma ve 4’e 4 karma (ekiplerin iki erkek ve iki kadından oluştuğu) bir dizi turnuvaya katılma fırsatı buldular.

Prato Nevoso’da düzenlenen etkinlikte sadece İtalyan takımları ve oyuncuları yer almıyordu. Fabian Inthamoussu, Pablo Cardozo ve Sofia Rius, amatör yarışmaya katılmak için güney yarımküreden ve daha özel olarak Uruguay’dan gelmişlerdi.

Uruguay’da ataları İtalya’nın Piedmont bölgesinden gelen bir grup insan yaşamakta. Uruguay, futbolun en popüler spor olduğu ve çok fazla Voleybolcu bulunmadığı bir ülkedir. Örneğin profesyonel bir Voleybol ligi yoktur. Ancak çoğu amatör olarak Voleybol ve Plaj Voleybolu oynuyor ve bunu büyük bir tutkuyla yapıyorlar.

Uruguay’dan gelen sporcular, aslında bir dörtlüden ziyade üçlü, sonunda 4’e 4 karma yarışmanın finaline ulaştılar.

İki eski ‘Kar Kraliçesi’, Çek Cumhuriyeti’nden Anna Dostalova ve Slovakya’dan Silvia Poszmikova da etkinliğe katılmak için Prag’dan Prato Nevoso’ya kadar geldi.

Prato Nevoso’daki etkinlikle bağlantılı olarak, Snow Volley Italia, amacı herhangi bir ayrımcılık veya cinsiyet engeli olmaksızın tüm sporları bir araya getirmek olan ve amatörlere ve profesyonellere açık olan bir topluluk olan Change for Change ile bir ortaklık kurdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu