Priddy Hala Gelişim Peşinde

0
15

Reid Priddy, 43 yaşında sahildeki oyununu nasıl geliştirebileceği üzerine beyin fırtınası yaparken, ünlü voleybol kariyerini anımsıyor.
Son AVP Şampiyonlar Kupası, uzun süredir birlikte oynadığı ABD Voleybol takım arkadaşı David Lee ile yeniden bir araya gelen Reid Priddy için yine eski günler gibiydi.
Priddy, “Bunun plaj maçında çok baskın bir güç olabileceğini biliyorum” diyor. “Kış eğitimini plaj milli takımıyla geçirdik ve çok ilerleme kaydettik.
Güney Kaliforniya sakini, “Long Beach oynamak zorunda olduğumuz yerlerden biriydi çünkü çok yakındı” diyor güney Kaliforniya sakini.
Priddy ve Lee, Temmuz ve Ağustos ayının başlarında arka arkaya sosyal olarak mesafeli üç turnuva için ortaklık kurdular, ancak elemeleri geçemediler.
Long Beach etkinlikleri hakkında Priddy, “Nitelik kazanmasak bile birkaç dolar kazanabildik, ancak zirvede olmadığımızı biliyorduk” diyor. “Mütevazı bir deneyim olacağını biliyorduk, ki öyleydi ama güçlü bir sezon dışı için çok motive ediciydi.”

Dört kez Olimpiyat yarışmacısı, pandemi sırasında Kaliforniya sahillerinde yaşamı, Rio 2016 Oyunlarının ardından kapalı mekandan sahile tam zamanlı geçişini, Trevor Crab ile birlikte 2019 Manhattan Beach Open’ı kazanmasını ve geniş kapsamlı bir röportajda diğer kariyer olaylarını da tartışıyor.
İki kez Olimpiyat madalyası sahibi olan Priddy, 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları’nda ABD’li takım arkadaşlarıyla birlikte altın madalya kazanmaya giden yolculuğu anımsattı.
“Hugh McCutcheon 2005 yılında baş antrenör oldu ve bize bir görev bildirimi alıştırması yaptı ve iki gün boyunca gerçekten bunu gösterdik ve duvarımda ‘Amacımız 2008 Pekin Olimpiyatları’nda kazanmak ve biz de bunu yapmayı planlıyoruz. ‘ yazıyordu.
2005 yılında, dünyadaki hiç kimse bizi mağlup edebilecek bir takım olamadı.
“Kazanmak, yalnızca çok fazla terin, çok çalışmanın, gözyaşlarının ve kanın sonucuydu.”
Finalde Brezilya’yı 3-1 mağlup ederek alınan galibiyet, ABD Voleybolu için 20 yıldır ilk Olimpiyat altın madalyası oldu.
Karısı Lindsay ve çocukları Caden ve Eden ile birlikte Huntington Beach’te yaşayan Priddy, bir kez daha seyahat edip denizaşırı rekabete dönebileceği günü bekleyemeyeceğini söylüyor. ABD Milli Takımının bir üyesi olarak yaklaşık yirmi yıla ek olarak, pasör çaprazı olarak İtalya, Yunanistan, Türkiye, Rusya ve Güney Kore’deki kulüp takımlarında da oynadı.
Priddy, “Tekrar uçağa atlayabileceğim, dünyayı dolaşabileceğim ve güzel yerler görebileceğim zamanı dört gözle bekliyorum” dedi. Bu yönü gerçekten özlüyorum.
Öyleyse, sahilde iyileştirme için hala bolca yer olduğuna inanan kır saçlı voleybol ikonu için başarılması gereken ne var?
Priddy, uzun kariyerini uzatma hakkında, “Sahile taşınmak – sanki kumun (daha az) etkisi yüzünden beş yıl ekledim,” diyor.
“Rekabet etmeyi seviyorum – günün sonunda, bağımlılık yaratan doğa buydu.
“Bir noktada en iyi ayağımı kuma koyabilmeyi çok isterim. İşim, dinamik ve nitelikli bir ekibim olduğu, çok odaklanmış bir eğitime güvenmeye başlayabileceğim bir noktaya geliyor.
“Ölçmek istediğim dünyanın en iyi takımları – bu yaşlı adamın neler yapabileceğini ve nerede çıktığımı görmek istiyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here