Genel Haberler

Profesyonel voleybolcu olmak ister misin?

Üç dünya şampiyonası ile birçok ligde ve ülkede oynadım . Voleybol kariyerim boyunca, ne yapılması gerektiği konusunda çok şey öğrendim ve sizin için voleybol hayallerinizi gerçekleştirmenize ve profesyonel voleybolcu olmanıza yardımcı olacak bazı önerilerim var.

Yaratıcı Bir Motivasyona Sahip Olun
Para ya da şöhret için profesyonel bir voleybolcu olmak istiyorsanız. En üst düzeyde oynamanın sizin için en iyi parayı almaktan daha önemli olduğu bir tür dürtü ve tutkuya sahip olmanız gerekir. Profesyonelce oynamanın tüm streslerini, inişlerini ve baskılarını atlatacak bir cesaret ve kararlılığa sahip olmak için, oyuna karşı gerçek bir sevgiye sahip olmanız gerekir , yoksa sonunda çok mutsuz olursunuz.
10.000 Saat (veya daha fazla) Eğitim
Son zamanlarda yapılan araştırmalar, herhangi bir alanda başarının anahtarının belirli bir görevi toplam yaklaşık 10.000 saat boyunca uygulamak olduğunu buldu. Bu nedenle, bir oyuncunun’dünya sınıfı’ statüsüne ulaşmadan önce en az 10.000 saat boyunca antrenman yapması ve / veya voleybol oynaması gerekir . Bu, 10 yıl boyunca günde yaklaşık 3 saat, haftada 20 saat demektir.
Akıllı Eğitim
Akıllı eğitim, sıkı eğitimden daha önemli değilse de eşit derecede önemlidir. Takım antrenmanlarında, koçun takımdan ne yapmasını istediğini takip edersiniz, ancak bireysel bir oyuncu olarak antrenman yapmanız gerekeni takip etmezsiniz. Her oyuncunun kendine özgü becerileri vardır, bu nedenle kendi başınıza veya küçük gruplarla antrenman yapmak son derece önemlidir, böylece belirli zayıf yönlerinizi geliştirebilir ve güçlü yönlerinizi yapabilirsiniz,
Başarabileceğinize İnanın
Yeterince iyi olmadığınızı söyleyen koçlar, hatalar yapıyor ve oyuncular size bağırıp çığlık atıyor. Bu voleybolda günlük bir olaydır ve karşılaşacağınız tüm olumsuzlukların üstesinden gelmek için derin bir inancınız olmalıdır. Bu inanç bir yerden gelmek zorundadır. İnanç + sıkı çalışma (ve akıllı çalışma) + sebat = başarı formülüne inanıyorum. Profesyonel bir voleybolcu olmak için dağları hareket ettirebileceğinize inandığınız bir inanca ihtiyacınız var .
Harika bir CV Oluşturun
Tıpkı bir işe başvurmak gibi, bir voleybol özgeçmişi de bir koça – veya kulübe, menajere… – bir dakikadan daha kısa bir sürede oyuncu olarak kim olduğunuzu açıklayabilmelidir. Bir oyuncu fotoğrafı, boy / kilo, pozisyonlar, deneyim, yer aldığınız makalelerin bağlantıları ve istatistikleri ekleyin.
Fırsatları Bulun
Artık becerilere ve araçlara sahip olduğunuza göre, yeteneğinizi göstermenin yollarını bulmalısınız. Fırsatları bulmanın birkaç yolu:
– 18 yaşın altındaysanız, yerel gençlik kulüplerinde, okullarda ve akademilerde denemelere dikkat edin
– Mümkün olduğu kadar çok kulüp aracılığıyla Facebook aracılığıyla e-posta gönderin ve iletişim kurun, ancak yanıt beklemeyin (yanıt almadan önce 50 veya daha fazla kulübe e-posta göndermeniz gerekebilir!).
– Bir voleybol temsilcisi almayı düşünün, ancak birçok ajan çok aldatıcı olabilir, bu yüzden dikkatli olun.
– Bazı oyuncular, sadece botlarıyla bir antrenman seansına gelerek ve onlarla antrenman yapıp yapamayacaklarını sorarak takımlara kabul edildi.
İyi Performans Gösterin
Maçlardaki performansınıza odaklanmak yerine sadece bir sonraki seviyeye geçmeyi düşünmek kolaydır. Voleybol kariyerinizi oyuna göre oynayın. Oynadığınız her oyunda, kimin izleyeceğini asla bilemeyeceğiniz için iyi oynamaya ve% 110 vermeye odaklanın. Takım arkadaşlarınız, koçlarınız ve kulüp personelinizle iyi ilişkiler kurduğunuzdan emin olun, çünkü onların saha dışı desteğini almak, iyi saha performanslarına katkıda bulunacaktır.
İpucu: Kötü bir oyununuz varsa, bu konuda üzülmeyin. İyileştirebileceğiniz şeylerin bir listesini yazın ve bunları geliştirmek için eğitin.
Kalıcı Olun (Sabırlı Olun)
Zor olacağını biliyordum ama profesyonel bir oyuncu olmaya çalışmak çok zordu. Bunun nedeni, profesyonel bir voleybolcu olmanın bir gecede gerçekleşmemesidir. Aylar da sürmez. Yıllar ve ömür boyu adanmışlık gerektirir. İnsanların başarının ‘kan, ter, gözyaşı’ aldığını söylediğini duyduğunuzda , kesinlikle haklıdırlar. Zaman ve sabır gerektirir. Bazen doğru fırsatı beklemeniz gerekir. Bazen yönünüzü değiştirmek biraz şans gerektirir, ancak ısrarcı olmak ve asla pes etmeme yeteneğine sahip olmak başarılı olup olmadığınızı belirleyecektir.
Bir Sözleşme İmzalayın!
Profesyonel hayallerinizi gerçekleştirmenin son adımı, bir kulüple profesyonel bir sözleşme imzalamaktır. İlk önce sözleşmeler dikkatlice ayrıntılı olarak incelenmeli ve bu ilk sözleşmenizse, bu alanda tecrübeli birisine baktırın. Temsilcilerle uğraşırken dikkatli olun ve antrenman tazminatı ve oyuncu sahipliği konularına dikkat edin.
.
Jiri Popelka |

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Voleybolcu olmak istiyorum çünkü yeteneğimin var olup ta böyle kötü üç kuruşluk fabrikalarda çalışmak istemiyorum işim olsun .(

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu