Avrupa

Radovan Gacic’e Göre Vakıfbank Şampiyonlar Ligi’nin Favorilerinden

Sloven Antrenör Bu Sezona Deneyim Sezonu Olarak Bakıyor

Radovan Gacic’e Göre Vakıfbank Şampiyonlar Ligi’nin Favorilerinden
Sloven antrenör Radovan Gacic, geçtiğimiz sezon Finlandiya’da VaLePa Sastamala takımını şampiyonluğa taşıyarak takımının bu sezon CEV Şampiyonlar Ligi’nde yer almasında büyük pay sahibi oldu.
Radovan Gacic, sezon başında ülkesinde şampiyon olarak CEV Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etme hakkı kazanan Nova KBM Branik Maribor takımının yolunu tuttu. . CEV Şampiyonlar Ligi’nde gruplarda mücadele edecek olan Maribor’un grubunda yer alan takımlardan biri de Vakıfbank.
İşte Radovam Gacic’in Vakıfbank ve takımın CEV Şampiyonlar Ligi’ndeki hedeflerine ilişkin görüşleri.
Bence Vakıfbank, sadece grubumuzdaki birincilik için değil, sonunda Şampiyonlar ligini kazanabilecek 3 veya 4 takımdan biri için ana aday. Oldukça dengeli bir ekip, Şampiyonlar Ligi’nin nasıl kazanılacağını bilen Guidetti bence şu anda dünyanın en iyi pasörü olan Maja Ognjenović’in yer aldığı bir takıma liderlik yapıyor. Buna tüm üst düzey Türk oyuncuları da eklersek, galibiyetin ne kadar önemli olduğu bir grup olduğunu anlarsınız.
Bizim açımızdan, bu son derece güçlü bir grup. Kulübümüz geçen sezondan 5 oyuncusunu kaybetti ve onların yerine 2 ya da 3 sezonda bu seviyede oynamaya hazır olacak olan çok genç kızlarla mücadele edeceğiz. Her maç için, her sayı için savaşacağız ve geleceğimizi elde edeceğimiz deneyim üzerine inşa edeceğiz.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu