Altyapılar

Rakibine saygılı, kazanmayı ve kaybetmeyi bilen şampiyon: Kuzey Yıldızları Spor Kulübü

Temelleri 2018 yılında atılan İstanbul Kuzey Yıldızları Spor Kulübü, çalışmalarına Temmuz ayında Saffet Çebi Orta Okulu Spor Salonu’nda başladı.

Başlangıç senesinde Türkiye Voleybol Federasyonun alt yapı liglerine 4 kategoriden (6-17 yaş) katılım sağlayan kulüp, artan sporcu sayısı ve tecrübeli antrenör kadrosu ile 2019-2020 yılında 5 kategoride yer alma başarısı göstermiştir.
Bununla birlikte Voleybol, basketbol spor okulu çalışmalarına hızla devam eden kulüp, yaptığı ve katıldığı kamp organizasyonları ile diğer spor kulüplerinin takdirini kazanmaya başladı.

2021-2022 sezonunda özverili çalışmalarının karşılığını alan Genç Kız takımı ve Midi Kız takımı İstanbul Gelişim Ligini şampiyon olarak tamamladı.
2021-2022 yılında TVF Kadınlar Voleybol 2.Ligi’nde ilk kez yer alan Kadın A takımı da ilk yılında ligde kalmayı başardı. Kulüp gelecek sezon için daha üst sıralarda yer alacak kadro kurmak için çalışmalara hız kesmeden devam ediyor.
2020 Ocak ayında ilk uluslar arası voleybol şenliğini düzenleyen Kuzey Yıldızları spor Kulübü, resmi müsabakalar haricinde sporcuların daha fazla gelişmesi ve tecrübe kazanması için diğer spor kulüpleriyle birlikte etkinlikler düzenlemeye de özen gösteriyor.

Centilmen, rakibine saygılı, kendi yeteneklerini takım ruhuna yansıtabilen, sorumluluk sahibi, oynadığı oyundan keyif alıp kazanmayı ve kaybetmeyi bilen, görev verildiğinde ise göğsünde ay yıldızı gururla taşıyabilecek sporcular yetiştirmek için çalışmalarımıza hız kesmeden devam eden Kuzey Yıldızları Spor Kulübü’nün kısa sürede verimli çalışmalarının karşılığını alması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu