2. LigKadınlar

Rasus Kimya Hatay Voleybol Gençlik ve Spor Kulübü: KAMUOYU DUYURUSU

Rasus Kimya Hatay Voleybol Gençlik ve Spor Kulübü sosyal medya hesaplarından, ülkemizde yaşanılan deprem felaketi sonunda hayatlarını kaybetmiş oyuncularının arama kurtarma çalışmaları esnasında desteklerini esirgemeyen kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür mahiyeti taşıyan bir paylaşımda bulundu.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur!!!
6 Şubat Pazartesi günü sabah 04.17 Kahramanmaraş Pazarcık merkezli meydana gelen deprem de Güzel ilimiz Hatay cok büyük derecede etkilenmiş olup, yıkım yasamış ve çok sayıda can kaybı vermiştir. Bu can kayıplarımız arasında Kulübümüzün A Takımdan 4 , AltYapı Takimindan da 4 olmak üzere toplam 8 sporcumuzu kızlarımızı canlarımızı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Yönetim kurulu üyelerimiz de yaralilarimiz vardır hala tedavi görmektedirler.
Depremde hayatını kaybeden her can için Allah’tan rahmet, Ailelerine, sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz…

Olayın gerçekleştiği ilk andan itibaren yanımızda duran Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanımız Sn. Mehmet Akif Üstündağ ve Genel Sekreterimiz Sn. Nihal işçi’ ye sonsuz teşekkürler. ismini sayamadığım bir çok meslektaşımız, Antrenör ve Antrenör yardımcılarımız, kulüp menejerlerimiz gerek arayarak, gerekse mesaj atarak yanımızda olmuş, acımızı paylaşmış ve ellerinden gelenin fazlası ile yardımcı olmuştur.
Özellikle arama kurtarma çalışmalarının takibini ve çalışmanın devamlılığı konusunda Bakanlıklar ile görüşerek gerekli girişimleri de yapmışlardır.

Arama kurtarma çalışmaları için İç işleri bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Savunma bakanlığı bizzat şahsımı arayak konunun takipçileri olmuştur. Bu kadar hummalı çalışmalar yapılmasına rağmen istediğimiz sonuçları alamadigimiz için çok üzgünüz.

Bu süreçte olayın gerçekleştiği ilk andan itibaren yanımızda olan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanımız Sn. Mehmet Akif Üstündağ olmak üzere tüm TVF ailesine, Basın mensuplarına, haber ve Spor sitelerine, spor kulüplerine, Antrenör ve Beden Eğitimi Öğretmenlerine ve özellikle voleybolcularımıza teşekkür ediyorum. Camia olarak tüm spor kamuoyuna örnek bir davranış sergiledik. Büyük kayıplarımız oldu ama birlikte yeniden Voleybol ülkesi olmaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu