Avrupa

Roberta Ratzke LKS Commercecon Lodz ile Devam Ediyor

1990 doğumlu Brezilyalı yıldız pasör Roberta Ratzke 2021/22 sezonunda Brezilya ekibi Osasco’dan, Polonya’nın Lodz takımına transfer olmuştu. Kariyerinde Dünya Şampiyonası ve Olimpiyat ikincilikleri gibi önemli başarıları bulunuyor.

Roberta Ratzke, 2023/24 sezonunda da Polonya liginde kalacak. Ligte 11/11 galibiyetle, namağlup ve Şampiyonlar Ligi’nde de grup lideri olarak yoluna devam eden LKS Lodz, yıldız pasöre üst üste üçüncü kez güvenecek. Gözü Paris 2024’te olan Roberta, teknik komitenin yürüttüğü çalışmaları ve son sonuçlarından şöyle bahsetti;

“Birkaç nedenden dolayı sözleşmeyi yenilemeye karar verdim. Birincisi, burası çok çalışacağımdan emin olduğum bir yer. Çok iyi bir teknik kadroya sahibim, formum çok yerinde ve sezon sonunda kendimi kişisel ve profesyonel olarak daha iyi hissediyorum. Ayrıca bazı kişisel hedeflerim var ve bunların en büyüğü tekrar Olimpiyatlar’a gitmeye çalışmak. Bu yüzden iyi bir seviyede kalacağımı bildiğim bir yerde kalmak istedim. Güzel bir atmosfere, taraftarlardan gelen inanılmaz bir enerjiye sahibiz ve buradaki ekip, takım hakkında çok düşünceli.”

Roberta, LKS Lodz’u Polonya Ligi’nde mükemmel bir avantaja taşıdı. Ancak, yükselen ivmeyi takım arkadaşlarıyla paylaşmayı ihmal etmiyor. Lodz sadece yerel ligte değil, Şampiyonlar Ligi’nde de D grubunda dört maçta üç galibiyetle gruplarına liderlik ediyor.

”Bu yıl çok iyi bir takımı bir araya getirdik ve çok geliştim. Çok iyi karşılandım, burada yaşamayı seviyorum ve burada çalışmaktan mutluyum.” dedi

Roberta Ratzke Lodz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu