AvrupaGenel Haberler

Rus Taraftarlardan Dünyadaki İlk Voleybol Masa Oyunu

Kuzbass Taraftarlarından Dünyadaki İlk Voleybol Oyunu

2019 yılında erkeklerde Rusya şampiyonu olan Kuzbass’ın taraftarlar, ülkedeki diğer kulüpler tarafından şimdiden sipariş edilen bir voleybol masa oyunu tasarladılar.

Kuzbass, Rus voleybol kulüpleri arasında en iyi çevrimiçi mağazalardan birine sahip. 900 rubleye (yaklaşık 11 Euro) mal olan ve “en popüler sporlardan biri olan voleybolun dünyanın ilk masa üstü yorumu” olarak tanımlanan “Havadan Darbe” adlı bir kart oyununa sahipler.

Oyun, dünyada benzer bir proje olup olmadığını araştıran iki taraftar tarafından oluşturuldu. İşte o zaman bu iki arkadaş oyunu geliştirmeye başlamaya karar verdiler. Sadece birkaç gün içinde temel mekanikleri buldular ve hayranlarıyla birlikte test ettiler ve olumlu geri bildirimler aldılar.

“Havadan Darbe” gerçek voleybolcuların kartlarını içermekte. Bir maçın süresi 40 ila 90 dakika arasında. 15 sayı üzerinden iki set kazanılması gerekiyor. Oyun alanı, kartlar için işaretli bir voleybol sahası. Birkaç tür kart var: “oyuncu”, “koç”, “taraftar”, “eylem”. “Oyuncu” kartları, bir voleybol oyuncusunun rolünü ve hücum, servis, blok ve karşılama için temel parametrelerini gösteriyor. 1’den 6’ya kadar sayılara sahip bir zar bölge zarı olarak adlandırılıyor ve servis veya hücumun hangi bölgeden yapılacağını belirliyor. Oyuncuların rotasyonu gerçek bir oyunda olduğu gibi gerçekleşiyor. Orta oyunculardan biri arka sahaya geçtiğinde, libero onun yerini alıyor ve bu böyle devam ediyor.

Telif hakkı ihlali riskine girmemek için, “Havadan Darbe” yaratıcıları, kartlarda oyuncuların siluetlerini kullanıyor. Oyunun ilk versiyonu şu anki Rusya şampiyonu Lokomotiv tarafından sipariş edildi, ancak birkaç kulüp daha aynı şeyi yapmayı planlıyor. Bu da yaratıcıların nihai amacını gerçekleştirmek için orijinal oyuna ekleme yapmak gibi gereksinimlere ihtiyaç duyuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu