Kar Voleybolu

Rusya Kar Voleybolu Parlıyor

Novosibirsk’te sona eren Rusya Kar Voleybol Kupası’nın 2021 yılına Rusya Federasyonu’nun dört bir yanından 26 takım katıldı. Uzun Rus kışı boyunca “daha ılıman” sıcaklıklarla, koşullar bir şekilde Kıyı Voleybol Ligi organizatörlerinin Mart sonunda böyle bir etkinlik düzenlemesi için idealdi.

Kıyı Voleybol Ligi ekibi, kitlesel katılımlı Voleybol turnuvalarında ve etkinliklerinde zengin bir deneyime sahiptir ve 2021’in ilk yerel etkinliğini gerçekleştirmek için Rusya Voleybol Federasyonu, Novosibirsk Bölgesi Spor Bakanlığı ve Lokomotiv Voleybol kulübü ile güçlerini birleştirdiler.

Rus takımları, uluslararası Kar Voleybolu müsabakasının ilk yıllarından beri hesaba katılması gereken bir güç olmuştur ve Dinamo Tataristan’ı temsil eden oyuncular sonunda erkekler turnuvasının final sıralamasında birinci oldular. Ivanov, Kayumov, Markov ve Shabalin’den oluşan dörtlü, Avrupa ve Dünya Turu etkinliklerinden edindikleri tecrübelerden yararlanarak, altın madalya maçında Sibirya’nın Kemerovo kentinden Team Peppers’ı geride bıraktı. Moskova’dan Komus Takımı yarışmayı üçüncülükle noktaladı.

Novosibirsk’ten Titans Voleybol Takımı, finalde Moskova’dan HSE’yi geride bırakan Alpatova, Reva, Chernysheva ve Chupina ile bayanlar yarışmasında ev sahibi karda zafer kazandı. Kemerovo’dan Team Peppers, erkekler yarışmasında meslektaşları tarafından talep edilen gümüş ile bronz madalyayı güvence altına aldı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu