Avrupa

Sada Cruzeiro Vôlei’de Serginho Sorunu

Serginho Nogueira, son dokuz yıldır Sada Cruzeiro Vôlei’de forma giyiyor. 2019-2020 voleybol sezonunun başlamasından bu yana, Brezilya takımının libero forması 32 yaşındaki Lucas ‘Lukinha’ de Deus adlı bir oyuncu tarafından giyiliyor.

2018-2019 sezonunun sonunda takımı Çek Cumhuriyeti’nin Black Volley takımına imza atan 40 yaşındaki Serginho’nun yollarını ayırmaya karar verdi. Yaşanan libero ayrılığı Serginho Sada Cruzeiro ile 34 zafer kazandığından kulüp için bir dönemin sonu anlamına geliyordu. Bu zaferlerin arasında 3 Kulüpler Dünya Şampiyonluğu ve 6 Brezilya ligi yer alıyordu.

Sonra Lukinha geldi.

“Açıkçası harika bir libero ve kulüp geçmişinde birkaç rekorla iz bırakmış bir oyuncu. Bu yüzden anladığım kadarıyla taraftarların ve diğer herkesin benimle ilgili beklentilerinin büyük olduğunu biliyorum. “Ama tek istediğim takımın kazanmaya devam etmesine yardım etmek ve burada kendi tarihimi yazmak. Bunu yapmanın tek yolu oyunumla ilgilenmek ve elimden gelenin en iyisini yapmak.”

Lukinha’nın Sada Cruzeiro geçmişi hala yeni ancak Minas Gerais Eyalet Şampiyonası’nda bir altın madalya kazandı. Libero ayrıca, 2019 FIVB Voleybol Erkekler Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda, ilk turun tamamlanmasından sonra tüm turnuvada top çıkarmada istatistiklerde ilk sırada yer aldığı için Brezilya ekibinin en sağlam oyuncularından biri oldu.

2007’de Brezilya ile Gençlerde dünya şampiyonu olan libero, 2019-2020 için Sada Cruzeiro’nun yeni yüzlerinden sadece biri. Pasör çaprazları Facundo Conte ve Gordon Perrin, orta oyuncu Otavio Pinto gibi oyuncularla Sada Cruzeiro’nun seviyesinin aralarındaki kimya geliştikçe daha da yükselmesini bekliyor.

“Bu yeni bir ekip, bu yüzden hala birbirimize ayak uyduruyoruz” dedi. “ To karşılama ve savunma durumumuzu ayarlamada hala gayet iyiyiz bence şu ana kadar iyi bir ilerleme kaydettik. Ama gerçek şu ki, hiç tatmin olmadım. İyi oynadığımı kabul etsem bile, her zaman hala daha iyi olabileceğim bir yer var. ”

Sada Cruzeiro ile Lukinha, kariyerinde ilk kez Kulüpler Dünya Şampiyonasında yarıştı ve Betim’de dünyanın en iyi takımların bazılarıyla mücadele etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.