AltyapılarManşet

Sadece proje değil aynı zamanda performans takımı: Geleceğe Smaç

Eczacıbaşı Geleceğe Smaç Takımları Küçükler ve Midiler Türkiye Şampiyonalarında Toplam 8 Takımla Mücadele Etti

Türkiye Voleybol Federasyonu ile Mersin Yenişehir Belediyesi’nin iş birliğiyle Mersin’de düzenlenen Festival Voleybol Altyapılar Türkiye Şampiyonası’nda Eczacıbaşı Geleceğe Smaç ekipleri Küçük Kızlar kategorisinde 5 takım ve Midi Kızlar kategorisinde 3 takım olmak üzere toplam 8 takımla mücadele etti.

Mersin CNR Expo’da “Festival Voleybol” adıyla 18-25 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Midi Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda Eczacıbaşı Geleceğe Smaç Bodrum ve Mersin Kampüsleri ile Geleceğe Smaç projesinde işbirliği içinde çalışan ES Voleybol Spor Kulübü’nün Midi Kız takımları katıldı. 9-16 Haziran tarihleri arasındaki Küçük Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda ise Eczacıbaşı Geleceğe Smaç Ankara, Bursa, Fethiye ve Mersin Kampüsleri ile ES Voleybol Spor Kulübü Küçük Kız takımı yer aldı.

Eczacıbaşı Geleceğe Smaç projesi, ilk yıllarında daha çok bir voleybol okulu projesi olarak değerlendirilirken 2021-2022 sezonunda Midi ve Küçük Kızlar kategorilerinde Türkiye Şampiyonalarına katılımları ile bir voleybol okulu projesi olmanın çok ötesinde performans takımları ile de dikkat çekmeye başladılar.

Voleybol okullarında antrenmanlara başlayan ve 11 yaşından itibaren takım çalışmalarına davet edilen sporculardan oluşan Geleceğe Smaç takımları, Türkiye Şampiyonalarında yaşadıkları deneyimler ve aldıkları dereceler ile kendi kampüslerinde bir başarı modeli oluşturuyor ve kendilerinden daha küçük olan sporcu adaylarına ilham veriyorlar.

Eczacıbaşı Spor Kulübü ve ES Voleybol Spor Kulübü iş birliği ile 2015 yılında faaliyete geçirilen Eczacıbaşı Geleceğe Smaç projesi, Türkiye genelinde 1400’e yakın lisanslı sporcu ve 2500 voleybol okulu öğrencisi ile çalışmalarını sürdürüyor. 1 Temmuz’dan itibaren 2022-2023 sezonu çalışmalarını başlatacak olan kampüslerin teknik ekipleri 27-28 Ağustosta İstanbul’da 7. Eczacıbaşı Çalıştayı’nda buluşacaklar.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu