Genel Haberler

Sakatlıklar Voleybola Zarar Veriyor

Voleybolcu Jordyn Williams, sezonunu doktora yaptığı bir ziyaretle sonlandırdı.

Bütün yaz sezonunu kulüpte oynayarak geçirdikten sonra, ABD Genç Kızlar Milli Eğitim Takımı ile olduğundan lise sezonu başlamadan önce dinlenmeye fırsat bulamayan Williams’ın sanılandan çok daha kötü bir ayak sakatlığıyla oynadığı ortaya çıktı.

Koçu Heather Van Noy, “Patlamak üzereydi,” dedi. “Sezonun ilk bölümünde tam anlamıyla bunun üzerinde oynuyordu. Sadece ayağının ağrıdığını düşündü. ”

Williams, stres kontüzyonu nedeniyle yaklaşık bir ay kenara çekildi. Bu daha da kötüye gitmiş ve bir stres kırığı haline gelmiş olsaydı, SEC şampiyonu Kentucky’ye kendini adamış bir oyuncu için sezon bitebilirdi.

Antrenörler, Dallas bölgesindeki en iyi oyunculardan birkaçının sakatlıklarla önemli ölçüde zaman kaybettiğini gördükleri için, yıl boyunca oynamanın voleybolculara zarar verdiğini düşünüyorlar.

Birinci sınıf öğrencisi Kyndal Stowers, “çok kez sarsılma yaşadığı için” meydana gelen bir yaralanma olan şiddetli biseps tendiniti ile üç hafta kaçırdı. Stephen F. Austin plaj voleybolu sözü Harlie Cooper, yırtık bir labrumla sezona başlayan aynı takımın iki oyuncusundan biri.

Koç Van Noy, “Bu konunun uzmanlık olduğunu düşünüyorum” dedi. “Bu kızların aynı kasları defalarca nasıl kullandıklarının çok farkında olan bir güç ve kondisyon koçumuz olduğu için çok şanslıyız. Ağırlık kaldırdığımızda, kasıtlı olarak kullanmadıkları diğer kasları çalıştırıyoruz. Çoğu programın bu lüksü yoktur. ”

Ulusal Gençlik Spor Uzmanlığı Farkındalık Haftası kapsamında 21 Ekim’de Ulusal Atletizm Eğitmenleri Derneği tarafından yayınlanan bir araştırma, antrenörlerin endişelerini destekliyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin spor uzmanlığına atfedilen yaralanmalara yılda 800 ila 5.2 milyar dolar harcadığı tahmin ediliyor.

Kulüp sezonu geçtiğimiz Kasım ayında başladı, takımları ABD Voleybol Kız Gençler Ulusal Şampiyonasına ulaştıysa, sporcular Temmuz ayı başlarına dek oynadılar. Birçoğu ulusal maçlardan sonra veya iki hafta sonra kulüp seçmelerine katıldı, ardından UIL sezonu Ağustos ayının ilk haftasında başladı.

NATA’nın Atletik Eğitim Dergisi, sporcuların 15,3 milyar dolarlık gençlik sporları endüstrisinde uzmanlaşmaya zorlanması ile verilebilecek zararı inceledi. Çalışma, spor uzmanlığının genellikle daha fazla eğitim saati gerektirdiğini ve genç sporcuları sosyal izolasyona, zayıf akademik performansa, artan kaygıya, daha fazla strese, yetersiz uykuya, azalmış aile zamanına ve tükenmişliğe yatkın hale getirebileceğini söyledi.

NATA, kulüp sporcu ebeveynlerinin% 63’ünün yılda 1.200 $ ila 6.000 $ arasında ödeme yaptığını ve yaklaşık% 20’sinin yılda 12.000 $ ‘dan fazla ödeme yaptığını bildirdi. Çalışma, yıllık bazda kulüp spor kuruluşlarına ödenen parayı aşan bir burs alırken, birkaç ailenin ciddi yaralanmalardan kaçınan bir çocuğa sahip olacağını söyleyerek devam etti.

Greg Riddle

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu