Dünya

Salgın sonrası FIVB, Sosyal Medyada Atağa Kalktı

FIVB’nin sosyal medya kanalları, yayınlanan yeni bir raporda birden fazla platformda inanılmaz büyümeler kaydetti.

2019 Uluslararası Spor Federasyonu Sosyal Medya Sıralaması, FIVB’nin Instagram, Facebook ve Twitter’da diğer Uluslararası Federasyonlara (IF’ler) kıyasla büyük bir artışını vurguladı. Geçtiğimiz yılda, tüm platformlarda 11 milyar ile FIVB şaşırtıcı bir rakama ulaştı.

Etkileşimlere öncülük eden ve daha genç izleyicilere ulaşan Instagram’da FIVB% 71 büyüdü. Rapor, ortalama% 41’lik Ulusal Federasyonlardaki büyüme ile karşılaştırıldığında, FIVB’nin dinamik dijital stratejisinin başarısını sergiliyor. Federasyonun Instagram takipçisi 2019’un başlangıcında 350.000 iken yıl sonunda 907.000’den fazla takipçiye ulaştı.

Facebook, çoğu spor organizasyonunun sosyal medya çabalarının ana odağı olmaya devam ediyor ve 2019’da incelenen 56 Ulusal Federasyon hesabı, ortalama% 11 büyüme oranıyla 3.349.566 yeni kullanıcı ekledi. FIVB, platformdaki en iyi Ulusal Federasyon verilerine rağmen, en büyük büyümeyi (% 63) kaydederek bir kez daha zirveye çıktı. 2019’un sonunda FIVB, 1,6 milyondan fazla abone ile Facebook’ta en çok izlenen üçüncü IF oldu.

FIVB’nin Twitter’ı, raporun 79 IF Twitter hesabını incelerken bulduğu ortalama% 17’lik büyümenin çok ötesinde% 32’lik bir takipçi artışı gösterdi. Rapor, Twitter’ın çoğunlukla takipçileriyle etkileşim kurmak yerine önemli haberleri paylaşmak için bir araç olarak kullanıldığını belirtti.

Olimpiyat federasyonlarının sosyal medya ayak izini yakalamayı amaçlayan sıralama, bir IF ve takipçileri arasındaki tüm çeşitli dijital etkileşimleri ölçmek için üç seviyeli bir analiz benimsedi. 2019 yılı sonuçları, sosyal medya olgunlaştıkça, hayranlarla etkileşim ve etkileşimlerin sosyal medya başarısının en doğru ölçüleri haline geldiğini göstermektedir. İyileştirmeler yapan ve sıralamalarda en üst sırada yer alan IF’lerin, takipçileriyle en iyi etkileşime giren ve etkileşimde bulunanlar olduğu açıktır.

Raporun yayınlanmasının ardından FIVB Başkanı Dr Ary S. Graça Fᵒ şunları söyledi:

“Bu rapor, yeni dijital stratejimizin, dünyadaki hayranlara voleybol ve plaj voleybolunu getirme konusunda net bir etkisi olduğuna dair daha fazla kanıt sunuyor.

“Birinci sınıf video içeriği sunmaya odaklanmamız, hayranların önemli anları asla kaçırmaması anlamına geliyor. Hayranları ilk sıraya koymaya devam edeceğiz ve 2020 raporunda benzer sonuçlar görmeyi umuyoruz! ”

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu