Plaj Voleybolu

Salon Olimpiyat Şampiyonluğu’ndan Kumlara

Brezilyalı voleybol yıldızı Mari Steinbrecher, Ribeirao Preto’daki Ulusal Tur etkinliğinde bu hafta ilk plaj voleybolu mücadelesine girişti ve Eduarda ‘Duda’ Lisboa ile 17. sırayı elde etti.
Plaj kariyerine sadece gelecek yıl eski voleybol takım arkadaşı Paula Pequeno ile başlamayı planlayan 2008 Pekin Olimpiyat şampiyonu, 21 yaşındaki Duda tarafından her zamanki partneri Agatha Bednarczuk katılamadığı için davet edildi.
Yeni ikili turnuvaya umutlu bir başlangıç yaptı ve ancak turnuvada fazla ilerleyemedi.
Bununla birlikte sahayı FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’ndaki en iyi oyunculardan biriyle paylaşma şansı Mari tarafından kaçırılmamış oldu.
Mari, “Çok olumlu bir deneyim oldu” dedi. “Paula ve ben, ekibimizi yapılandırmaya devam ettiğimiz için her hafta sadece üç gün çalışıyoruz bu yüzden sahadayken her zaman kazanmak istesem de, yaptığımızdan çok daha fazlasını bekleyemezdim. Düşündüğüm kadar geride olmadığımı görmek gerçekten güzeldi. Son iki haftadır yaptığım gibi günlük antrenmana başladığımızda, çok hızlı ilerleyeceğimize eminim. ”

Mari’nin blok yeteneği, dört maçının her birinde öne çıkan becerisiydi. 1.88 metre yüksekliğindeki oyuncu, etkili bir blokör olma potansiyelini gösterdi, ancak bu konuda hala geliştirilecek çok şey olduğunu düşünüyor.
“Etkin bloğun iyi olduğunu düşünüyorum, birkaç puan aldım ve stratejimizin işe yaradığını hissedebiliyordum” diye ekledi. “Hala ne zaman filede kalacağınıza ve bloğa çıkacağınıza ya da geri çekilmeye ve savunmaya yardım etmeye çalışacağım konusunda karar vermeye çalışıyorum, çünkü bu voleybolda endişelenmek zorunda kalmayacağım bir şeydi, ancak zamanla olacak.”
Duda için birkaç günlüğüne yanında Olimpiyat şampiyonu olması da güzel bir deneyimdi.
“Ona elimden geldiğince yardım etmeye çalıştım ve esas olarak sakin kalmaya çalıştım, ama gerçekten çok iyi gitti” dedi. “Sporda çok şey yaşadı ve olabildiğince çabuk değişime ayak uydurabilmek için çok çalışıyor. “Sadece 21 yaşında olmama rağmen en tecrübeli olduğum için komik, ama ondan çok şey öğrendim.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu