Plaj Voleybolu

Salon ve Plaj Voleybolunun Dengeli Birleşimi

Slovenyalı genç sporcu Rok Možič, voleybol ile plaj voleybolunu başarılı bir şekilde birleştiriyor. Bunu Ljubljana’daki FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu 1-Yıldız turnuvasında bir kez daha kanıtladı.

Možič’in her iki ebeveyninin de başarılı milli takım oyuncuları olduğu için voleybol kariyerine devam etmeye karar vermesi büyük bir sürpriz değil: “Annem ve babam yüzünden oynamaya başladım. Babam da bir süre koçluk yaptı, iç mekanda oynadığım ve bunun ana nedeni buydu ”dedi. Bununla birlikte, plaj voleyboluna da yakınlarında bulunan bir saha ile başladı. Jasmin Čuturić ve diğer Sloven Plaj Voleybolu yıldızlarına bakarak bir çok turnuvada top toplayıcıydı.
Voleybol kökenlerine rağmen, futbol, basketbol, karate ve hatta kayakla atlama gibi diğer birçok sporda da aktifti: “Televizyonda izlemek benim için gerçekten ilginç bir sportu, bu yüzden Deneyin. Yaklaşık altı aydır spor yapıyorum ama sonunda Voleybol’un hâlâ bir tane olduğunu fark ettim, ”diye açıkladı Možič.

18 yaşındaki oyuncu şu anda OK Maribor’da Voleybol oynuyorken, Plaj Voleybolu’nda Maribor’dan takım arkadaşı ve Ljubljana’nın Plaj Voleybolu Dünya Turu etkinliği ortağı Alan Košenina ile eşleşti.
Slovenya’nın Voleybol harikası milli takımının formasıyla yarıştığında gurur duyuyor. En sevdiği an, Ocak ayında Berlin’de düzenlenen Tokyo 2020 Olimpiyat elemesine katılan takımın bir parçasıydı ve bir maçta çok sağlam bir performans sergiledi. Bununla birlikte, Plaj Voleybolu’ndan bahsetmişken, 2019’da CEV U18 Avrupa Şampiyonasında aldığı gümüş madalyayla veya FIVB U21 Dünya Şampiyonasında elde edilen beşinci sırada gurur duyuyor.

Boş zamanlarında Voleybol oynamadığı zaman uyumayı, dizi izlemeyi, PlayStation oynamayı seviyor ve arkadaşlarıyla mümkün olduğunca fazla zaman geçirmeye çalışıyor. Ayrıca seyahat etmeyi de seviyor, ancak çoğunlukla Voleybol ve Plaj Voleybolu yüzünden. Son hedefi U21 Dünya Şampiyonası’nda yarıştığı Tayland’dı.
Slovenya’nın basketbol süperstarı Luka Dončič ile çok fazla karşılaştırma yapıyor: “Her zaman insanlar benim hakkımda bu düşünceye sahip olduklarında onur duyduğumu söyledim, ancak başardıklarını kazanmaktan çok uzaktayım. Seviyesine ulaşmak için çok çalışmam gerekiyor ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu