AvrupaManşet

Şampiyonlar Ligi’nde Format Değişikliği

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) 2021 Şampiyonlar Ligi’nde format değişikliği yapıldığını duyurdu.

CEV, halen devam eden eleme turu maçlarından sonra grup aşamasına geçildiği anda yapılacak maçlarla ilgili olarak alınan karara göre Coronavirüs salgınına bağlı olarak yarışma şeklini değiştirdi.

Konuyla ilgili olarak CEV’den yapılan açıklama şöyle:

CEV, Koronavirüs salgınıyla ilgili en son gelişmeleri değerlendirdikten ve başta katılımcı takımlar olmak üzere, Ulusal Federasyonlar ve ulusal ligler ile kapsamlı bir şekilde irtibat kurduktan sonra, 2021 CEV Şampiyonlar Ligi ‘nin 4. Tur maçları (Gruplar aşaması) formatını değiştirme gerekliliği konusunda bir fikir birliğine vardıklarını açıkladı. Yeni formata göre tüm maçlar Şubat ortasına kadar her grupta iki farklı şehirde ikişer etap olarak oynanacak.

Bu karar, CEV’ nin Yönetim Kurulu tarafından geçtiğimiz Temmuz ayında onaylanan acil durum planında listelenen seçeneklerden birisi ve Voleybol kulüpleri için elit uluslararası yarışmalar ile ilişkili herkesin güvenliğini ve refahını korumayı taahhüt ediyor. Yarışma formatındaki değişiklikler, ulusal makamların koronavirüsten kaynaklanan enfeksiyon sayısındaki artışı azaltmak için insanların serbest dolaşımına gittikçe daha fazla kısıtlama getirdiği bir zamanda seyahati azaltacaktır.

Katılımcı takımlarla bir dizi video konferans görüşmesi düzenledikten ve medya ortaklarıyla da irtibat kurduktan sonra, 2021 CEV Şampiyonlar Liginin 4. Turu için aşağıdaki programı ve ilgili turnuva ev sahipleri onaylandı:

ERKEKLER
KADINLAR

Bu turnuvaların sonunda, ilgili Müsabaka Yönetmeliği uyarınca, her grubun birincisi ile en iyi üç grup ikincisi, çeyrek finallerde yolculuklarına devam edecek.

Yeni formata göre takımlarımızın maçlarını oynayacakları şehirler ve tarihler şu şekilde oluştu;

ECZACIBAŞI VİTRA

8-10 Aralık 2020 – İSTANBUL

2-4 Şubat 2021 – KALININGRAD (RUS)

FENERBAHÇE OPET

8-10 Aralık 2020 – CONNEGLIANO (ITA)

26-28 Ocak 2021 – NANTES (FRA)

VAKIFBANK

24-26 Kasım 2020 – PLOVDIV (BUL)

2-4 Şubat 2021 – LODZ (POL)

FENERBAHÇE HDİ SİGORTA

8-10 Aralık 2020 – KEDZIERZYN KOZLE (POL)

26-28 Ocak 2021 – BELCHATOV (POL)

ARKAS

8-10 Aralık 2020 – TOURS (FRA)

9-11 Şubat 2021 – PERUGIA (ITA)

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu