Şampiyonlar Ligi’nde Rakiplerimiz Belli Oldu

0
108

Ülkemizi 2020 CEV Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek takımlarımız kadınlarda; Eczacıbaşı VitrA, Fenerbahçe Opet ve VakıfBank, erkeklerde; Fenerbahçe HDI Sigorta ve Halkbank’ın gruplardaki rakipleri Bulgaristan’ın başkenti Sofya’nın ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Voleybol Galası’nda çekilen kura ile belli oldu.

2020 CEV Şampiyonlar Ligi 4. Etap’tan (grup aşaması) itibaren; kadınlarda ve erkeklerde 20 takım mücadele edecek. Takımlar; grup aşamasında dörderli olmak üzere beş gruba ayrılacak.
CEV Şampiyonlar Ligi’nde kadınlarda grup maçları, 19 Kasım 2019 – 18 Şubat 2020, çeyrek finaller 03-12 Mart 2020, yarı finaller 24 Mart – 09 Nisan 2020, süper finaller ise 16-17 Mayıs 2020 tarihlerinde oynanacak.
CEV Şampiyonlar Ligi’nde erkeklerde grup maçları 03 Aralık 2019 – 19 Şubat 2020, çeyrek finaller 03-12 Mart 2020, yarı finaller 24 Mart – 09 Nisan 2020, süper finaller ise 16-17 Mayıs 2020 tarihlerinde oynanacak.

Kura sonunda 2020 CEV Şampiyonları Ligi grupları şu şekilde oluştu:

Kadınlar:
A Grubu
: Eczacıbaşı  VitrA ISTANBUL (TUR), Budowlani ŁODZ (POL), LP SALO (FIN), Fenerbahçe Opet ISTANBUL (TUR)
B Grubu: VakıfBank ISTANBUL (TUR), Lokomotiv KALININGRAD REGION (RUS), Nova KBM Branik MARIBOR (SLO), Savino Del Bene SCANDICCI (ITA)
C Grubu: Igor Gorgonzola NOVARA (ITA), ŁKS Commercecon LODZ (POL), Allianz MTV STUTTGART (GER), Winner of matches 3-301/3-302 (VK UP OLOMOUC (CZE) or Khimik YUZHNY (UKR))
D Grubu: Carraro Imoco CONEGLIANO (ITA), NANTES VB (FRA), CSM Volei Alba BLAJ (ROU), Winner of matches 3-303/3-304 (Vasas Óbuda BUDAPEST (HUN) or Partizani TIRANA (ALB))
E Grubu: Dinamo MOSCOW (RUS), RC CANNES (FRA), Maritza PLOVDIV (BUL), Uralochka-NTMK EKATERINBURG (RUS)

Erkeklerde ise gruplar şu şekilde oluştu:

A Grubu: Cucine Lube CIVITANOVA (ITA), Fenerbahçe HDI ISTANBUL (TUR), Jihostroj CESKE BUDEJOVICE (CZE), TRENTINO Itas (ITA)
B Grubu: Kuzbass KEMEROVO (RUS), BERLIN Recycling Volleys (GER), ACH Volley LJUBLJANA (SLO), Fakel NOVY URENGOY (RUS)
C Grubu: Zenit KAZAN (RUS), Halkbank ANKARA (TUR), Greenyard MAASEIK (BEL), JASTRZEBSKI Wegiel (POL)
D Grubu: Sir Colussi Sicoma PERUGIA (ITA), Projekt WARSZAWA (POL), TOURS VB (FRA), Winner of matches 3-001/3-002
E Grubu: Zaksa KEDZIERZYN-KOZLE (POL), VfB FRIEDRICHSHAFEN (GER), Knack ROESELARE (BEL), Winner of matches 3-003/3-004

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here