Dünya

Şampiyonluk İçin Yetenek Yeterli Olacak mı?

Dentil Praia Clube Şampiyonaya Özel Maçlarla Hazırlanıyor

Dentil Praia Clube’nin etkileyici başarılar listesinde, bu ayın başlarında kazanılmış olan bir Brezilya Süper Kupa şampiyonluğu ve geçen sezon ligde birincilik bulunuyor. Yetenekli ve dengeli kadro, 3-8 Aralık tarihleri arasında Çin’in Shaoxing kentinde yapılacak olan 2019 FIVB Voleybol Bayanlar Dünya Şampiyonası’nda güçlü bir gösterinin anahtarı olabilir.

“Geçtiğimiz sezon Süper Kupa şampiyonuyduk ve Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası dışında katıldığımız her şampiyonada final oynadık” dedi koç Paulo Coco.

Ve Brezilya kulübünün koçu, sahadaki son başarıların dengeli bir kadroya bağlanabileceğine inanıyor.

“Takımın gücü onun dengesidir. Oyun oluşumlarında ve oyuncuları kullanmanın farklı yollarında birden fazla imkanımız var. Teknik beceriler açısından, ekibimiz iyi bir savunma sistemine sahip. Blok ve tüm savunma sistemi ekibin en güçlü özellikleri. ”
“Temmuz ayından bu yana bu sezon için hazırlanıyoruz. Zor olacak, ancak beş hazırlık maçı, eyaletler arası şampiyonluk, Süper Kupa ve Amerika Şampiyonası gibi iyi hazırlık yaptık. Ayrıca Çin’e gitmeden önce beş Superliga maçı oynayacağız. Bu yüzden tüm bu karşılaşmalar, bence şimdiye kadarki en zor Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası için hazırlık olacak. Bu nedenle, birçok resmi maç oynayarak hazırlanmak önemlidir. ”

Takımın önde gelen oyuncuları geri döndüler ve kadrolarına iki büyük takviye yaptılar. Dentil Praia Clube takımı kadın kulüp voleybolunda bir güç olmaya devam edecek ve Aralık ayındaki Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda başarı için odaklanıyorlar.

Paulo Coco, “Tüm oyuncuların önemli olduğuna inanıyorum” dedi. “Elbette en tecrübeli olanlar, uluslararası deneyime sahip olanlar bu tür bir özelliğe sahip olmayan takım arkadaşlarını destekleyebilirler.

“Walewska Oliveira, Fernanda Garay, Nicole Fawcett ve Brayelin Martinez fikirlerini paylaşabilir ve genç oyunculara yol gösterebilirler. Takımın her üyesi önemlidir. Bu sezon dengeli bir takımımız var. Her zaman grubun herhangi bir kişiden daha önemli olduğunu düşünmeyi seviyorum. Bu nedenle takımın bağı en önemli şey. ”

Eski milli takım oyuncusu Walewska, bu yıl kaptan olarak takıma liderlik edecek ve orta oyuncu bu sezon takımın deneyiminin derinliğine güveniyor.

Walewska, “İyi yapılandırılmış bir temele sahip, şu anda Brezilya’yı bir noktada temsil eden veya zaten temsil eden oyuncularla deneyimli bir takımız” dedi. “Takım şu anda ulusal düzeyde maçlarda yarışarak Bayanlar Dünya Kulübü Şampiyonası için hazırlanıyor.

“Praia, Club Dünya Şampiyonası’nda geçen sezon oynadı ve bu yılın şu anki kadrosu ile finallere çıkmayı ve nihayet unvanı kazanmayı umuyoruz. Tüm üst düzey yarışmalarda önemli olanın, ekibin hedefine nasıl ulaşmayı hedeflediği ve buna gücümüzün olduğuna inanıyorum. ”
Paulo Coco bu sezon daha büyük hedeflere ulaşmak için kararlı ve başarı için her şeyi göz önünde bulunduruyor.

“Amacımız mümkün olan en iyi oyunumuzu oynayabilmek ve mümkün olan en iyi sıralamayı elde etmektir. Söylediğim gibi, bu Dünya Kulüpler Şampiyonası’nın en zoru, ama bence büyük düşünmeliyiz. Şampiyonluğu hayal etmek ve elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız. Rakiplerimizin kalitesinden dolayı yarı finalde olmanın kolay olmayacağını biliyorum, ancak ilerlememiz gerekiyor. ”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu