AltyapılarManşet

Şanlıurfa’da Sporla Filizlenen Çocuklar

Şanlıurfa’da voleybol adına güzel işlere imza atan Harran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Bölüm Başkanı aynı zamanda U18 Erkek Voleybol Milli Takımı Yardımcı Antrenörlerinden Doç. Dr. Yakup Aktaş, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Gençlik Projeleri Destek Programı (GPDP) çerçevesinde başlattığı ‘Sporla Filizlenen Çocuklar’ projesinin 2020-1 bölümü tamamlandı.

Sporla Filizlenen Çocuklar Projesi sonunda üç sporcu Ankara’da yapılacak Türkiye Voleybol Erkek Milli Takım Altyapı gelişim kampına davet edildi. Bir sporcu da Türkiye Voleybol Federasyonu Spor Lisesi 2. Lig takımına davet edildi.

İki yılda 7 sporcu Erkek Voleybol Milli Takım altyapı kampına davet edildi.

Proje Koordinatörü  Doç. Dr. Yakup Aktaş, sitemize yaptığı özel açıklamada ‘Kendi imkanımız ve çabamız ile bunlar oluyorsa Şanlıurfa’da ilgili kurum ve takımların desteği ile daha fazla Şanlıurfalı çocuğumuz keşfedilecektir. Çocuklarımız bunu hak ediyor. Spor kültürü, spor ahlakı, kitap okuma alışkanlığı, voleybol temel teknik ve beceri açısından ciddi anlamda olumlu sonuçların alındığı proje sonunda çok yetenekli ve gelecek vadeden sporcu adayları ortaya çıktı. Bundan sonraki süreçte gönüllülük esasına ile devam etmek istediğimiz projeye ilgi ve desteğin artmasını bekliyoruz’ dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu