Genel HaberlerManşet

Santarelli: “Çok çalıştılar”

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın Başantrenörü Daniele Santarelli; EURO 2032, milli oyuncu Ebrar Karakurt ve Ayça Aykaç hakkında açıklamalar yaptı. Detaylar.

Dünya 1 numarası Filenin Sultanları’nın zaferlerinde önemli bir paya sahip olan başantrenör Daniele Santarelli, TRT Spor Yıldız’a açıklamalarda bulundu.

“Bunu bilmek çok heyecan verici ve inanılmaz”

“EURO 2032’ye Türkiye ve İtalya ev sahipliği yapacak. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun?” sorusuna Santarelli, “Bu benim için mükemmel. İki evim birlikte diyebilirim. Bunu bilmek çok heyecan verici ve inanılmaz. Ama Avrupa Şampiyonası’nı çok fazla düşünmek istemiyorum.

“İtalya ve Türkiye’nin voleybol için önemli olduğunu düşünüyorum”

Önce önümüzdeki yazı düşünmeliyiz. Daha sonra ilerisini düşünmeye başlarız. Ama tabii ki bu habere sevindim. İtalya ve Türkiye’nin voleybol için önemli olduğunu düşünüyorum. Seyircilerin inanılmaz olduğunu düşünüyorum. Tüm maçlar seyircilerle dolu olacak.Bu bizim için ve spor için çok önemli bir zaman olacak” dedi.

“Bu yeni pozisyon değişiminin bize çok şey kattığını düşünüyorum”

“Voleybolcuları farklı pozisyonlarda oynatma kararı nasıl gelişti?” sorusuna ise İtalyan çalıştırıcı, “Bu konu hakkında konuşmamızı tam olarak hatırlayamadım. Ama belki Ebrar Karakurt hakkında konuşmuşumdur. Ve Ayça’nın yeni pozisyonu hakkında konuşmuşumdur. Bu yeni pozisyon değişiminin bize çok şey kattığını düşünüyorum.

“Ebrar defans konusunda geçtiğimiz yaz çok çalıştı”

Ebrar Karakurt defans konusunda geçtiğimiz yaz çok çalıştı bu pozisyonu korumak için. Bu çözümün bizim için en iyisi olduğunu düşündüm. Bu sayede ilk altıyı değiştirebiliyor, farklı şekillerde kurabiliyorduk.

“Ayça Aykaç için de çok mutluyum”

Ve Ayça Aykaç için de çok mutluyum. Çünkü o da bunun için çok çalıştı. Yeni bir pozisyon için yabancıydı. Ama o bize birçok zaman yardımcı oldu. Onun ilk servis sayısını hep birlikte kutladık. Belki de geçtiğimiz yazın en güzel anlarından birisi ve çok iyi hatırlıyorum.

“En önemli şey, her oyuncunun takım için her şeyini vermesi”

Bir takım kurarken en önemli şey, her oyuncunun takım için her şeyini vermesi gerektiğini düşünüyorum. Sanırım geçtiğimiz yaz herkes sadece kendisi için değil takım için de çalışıyordu ve bu da takım olmak demekti. Bu da gerçekten bir ekip olduğumuz anlamına gelir” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu