Köşe YazarlarıManşet

Sayın Başkan, Dört Takımı da Sultanlar Ligi’ne Alın

Hafta başında Bursa’da TVF Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda oynanan Kadınlar Voleybol 1.Ligi play-off yarı final maçlarını yerinde ve canlı izledim.

Kıyasıya bir rekabet ve heyecan vardı.

İnanılmaz mücadeleler vardı salonda.

İnanın bazen hiçbir takıma sempati duymamama karşın sahnelenen oyun, verilen mücadelelerden büyük keyif aldım. Uzayan rallileri yerimden kıpırdamadan izledim.

Yarı final turu sonunda 1. Grup’ta Çanakkale’nin Çan İlçesinin takımı Kale 1957 Spor ile Aksaray temsilcisi Kuzeyboru, 2. Grup’ta ise aynı Kalesi 1957 gibi üçte üç yapan Sarıyer Belediyespor ile set averajı ile Nevşehir Belediyespor’u geçen Ankara İlbank final biletlerini ceplerine koydular.

Ancak dün maçlar oynanırken koranavirüs salgının giderek boyutlarının büyümesi nedeniyle tüm spor karşılaşmaları ileri bir tarihe ertelendi.

Tarih verilmeyince, ucu açık olunca, takımlar, sporcuların sağlık sorunları yaşanmaması, aileleriyle birlikte evlerinde kalması için onlarla vedalaşıp gönderdi.

Herkes evine, yabancılar ise ülkelerine geri döndüler.

Maçların takvimi belli olmaması, ülkelerine giden yabancıların yeniden dönmeleri gerçekten çok zor olacak.

Şimdi Türkiye Voleybol Federasyonu’nun önemli bir karar alıp altına imzasını atması gerekiyor.

Ligde final vizesi alan Kale 1957 Spor, Kuzeyboru, Sarıyer Belediyesi ile İlbank, final maçları oynanmadan Vestel Venus Sultanlar Ligi’ne alınması gerektiğine inanıyorum.

TVF, yok biz illa bu maçları oynatır, ligi 14 takım yapamayız derse, en azından ilk ikiye girememesi halinde Aksaray’da kadın voleybolunun ileriye değil geriye gitmesine neden olacaktır.

Hem takımların yeniden toparlanıp, çalışmalara başlaması, finallere hazır duruma gelmeleri yaklaşık iki ayı bulur.

Sonuçta sürenin uzayacak olması, tehlikenin ne zaman sona ereceğinin kestirilememesi nedeniyle Mehmet Akif Üstündağ ve yönetiminin tarihi bir karar alıp, Sultan Ligi’ni 12 takım değil, 14 takım ile oynatmalı.

En azından 14 takımla lig daha heyecanlı ve rekabetli hale gelebilir.

Türkiye’nin diğer kentleri de kadın voleyboluna ilgileri artabilir diye düşünüyorum.

Şimdi son kararı Türkiye Voleybol Federasyonu verecek.

Benim gönlümden geçen ise ligin 14 takımlı olması.

A.Cemal Ekentok

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu