Sultanlar Ligi

“Set vermeden kazandığımız için mutluyuz”

Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı, Vestel Venus Sultanlar Ligi 17. haftasında konuk ettiği Aydın Büyükşehir Belediye’yi 3-0’lık net bir skorla mağlup etti.

Maçın ardından Başantrenör Ataman Güneyligil, oyunculardan Nilay Karaağaç ve Yvon Belien, Galatasaray Televizyonu’nun sorularını yanıtladı.

Açıklamalar şu şekilde:

ATAMAN GÜNEYLİGİL

“3 gün arayla çok önemli 2 maç oynadık Fenerbahçe ve Eczacıbaşı maçı. İki maçta da çok iyi defans yaptığımızı düşünüyorlar. Atak konusunda sıkıntılarımız vardı. Bugün atak konusunda da çok iyiydik. Defans konusunda sıkıntılar yaşadık özellikle servis karşılamada. Kayıpsız, set vermeden kazandığımız için mutluyuz.”

NİLAY KARAAĞAÇ

“Güzel bir galibiyet oldu. Aydın deplasmanında da zorlanmıştık. Çok iyi oyuncuları var, çok iyi top oynuyorlar. Onlara karşı disiplinli oyun sergilemek önemliydi. 3-0 galibiyet temiz bir galibiyet. 2 mağlubiyetten sonra buna ihtiyacımız vardı. Umarım sezon sonuna kadar mağlubiyet almadan bitiririz ligi.”

YVON BELIEN

“Tabii ki daha iyi yapabileceğimiz şeyler var. Daha iyi olabileceğimizi düşünüyorum. Son oynadığımız iki maçta çok fazla şey öğrendik. Bir kez daha onlarla oynadığımızda kazanma şansımızın olduğunu görüyorum.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu