Köşe YazarlarıManşet

Sevgi, Sorumluluk ve ‘5.Set’

Genel Yayın Yönetmenimiz Savaş Eskigülek, Aydınlık Gazetesi'ndeki 'Haberiniz Olsun' isimli köşesinde yine farklı bir gündemden bahsetti.

Merhaba Kıymetli Okurlarımız,
Bir gün gecikmeli de olsa Cumhuriyetimizin kurucu önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84. yılında rahmet ve özlemle anarak başlamak istiyorum.

Voleybol Liglerinde maçlar devam ediyor. AXA Sigorta Efeler Ligi’nde yedi, misli.com Sultanlar Ligi’nde ise 3 hafta tamamlandı. Erkekler ve Kadınlarda 1. ve 2.Lig’de de bir üst lige çıkmanın ilk adımı olan lig etabı maçları devam ediyor.
Bu arada Avrupa Kupalarındaki temsilcilerimizin de maçları başladı. CEV Volleyball Cup’taki temsilcilerimizden Galatasaray HDI Sigorta ve Arkas Spor ilk maçlarını kazandılar. Fenerbahçe HDI Sigorta ise tur umudunu İstanbul’daki maça bıraktı.
CEV Şampiyonlar Ligi’ndeki temsilcilerimiz Ziraat Bankkart ve Halkbank ise gruplarındaki ilk maçları deplasmanda oynadılar. Her iki temsilcimiz de sahadan 3-1’lik skorla mağlup ayrıldılar.

Sevgi ve Sorumluluk

Geçtiğimiz hafta aramızdan ayrılan ve son yazımda genişçe yer verdiğim Metin Görgün’le ilgili olarak gazetemiz yazarı Cem Zeren dostumun önceki günkü ‘Nefret değil sevgi’ başlıklı yazısına cevap vermek istiyorum.
Kıymetli meslektaşım ‘… Her yazısına saygı duyduğum Eskigülek’in bu saptamasına katılmıyorum. TVF’nin en değerli eski başkanlarından Gülüm, hangi son noktayı koydu? Metin Görgün bugün neden aramızda değil?’ diye sormuş.
Köşe yazarı dostumu yakından tanıdığım için amacını yitip giden bir değerin ardından yaşanan acıyı derinleştirmek olmadığını; sorusunun altında yatan esas konunun, bu üzücü olaydan gerekli dersleri çıkartmak; tüm sporculara ve insanlara örnek olması için merhum Metin Görgün’ün yakınlarının bir şeyler yapması gerekliliğini anlatmak istediğini anlıyorum.
Kendisi ile durumu konuştuğum için sizlerle de paylaşmak istedim. Ülkemize spor yoluyla gurur yaşatanların aktif spor yaşantıları sonrası bu tür durumlarla karşı karşıya kalmamaları için mutlaka bir çözüm üretilmeli. Örneğin merhumun hayatının belgesel olarak ortaya çıkartılmasının yararlı olacağını düşündüğümüzü belirtmek isterim.

Hedefler

Kıymetli Okurlarımız,

Bugün hedeflerimi gerçekleştirmek üzere çıktığım yolda geldiğim son noktayı paylaşmak istiyorum.

Voleybolun içinde 15.yılıma yaklaştığım şu günlerde hedeflerimden birine daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. İnternet sitesi yönetimi, basın danışmanlığı, radyo programcılığı, maç yorumculuğu, dergi ve gazetelerde köşe yazarlığı ardından şimdi de yeni bir mecrada yer almaya başladım.
Biraz ağır da olsa çıktığım her basamağın ardından bir sonraki hedefime ilerlerken, deneyimlerim ve edindiğim bilgiler ve hayatıma etki eden insanların katkılarıyla daha iyisini yapmaya gayret ediyorum. 8 Kasım 2022 tarihinden itibaren Sports TV’de 5. Set programı ekibine katılmış bulunmaktayım. İlk programımızın ardından gelen geri dönüşler beni hem mutlu etti hem de daha fazla çalışmam gerektiğini hatırlattı. Metin Görgün her programımızda bizimle birlikte olacak ve O’nun emanetine yapım ekibimizle birlikte sahip çıkacağız.

Radyo programcılığının büyüsünü yaşadıktan sonra televizyon ekranlarında voleybol konuşabilmek en büyük hedeflerimdendi. İsmi, merhum Metin Görgün ile özdeşleşmiş olan 5.Set programında kendisinin yeri dolduramayacağımız için Dünya Baltacıoğlu ve Pelin Yüce Falay’la birlikte farklı bir formatla camiamıza ulaşmaya çalışacağız. Televizyonların uzun soluklu voleybol programı 5. Set’te herkesin kendinden bir şeyler bulmasına gayret edeceğiz. Ülkemizin her yerinde voleybolun emekçilerine, insan hikayelerine yer vermeye gayret edeceğiz. Tabi ki Dünya ağabey ile sevgili Pelin’in eşsiz deneyimleriyle haftanın maçlarını yorumlayacağız. Bizlerin kamera karşısında, sizlerin de ekranlarınızın başında keyif alacağımız bir değer katmaya çalışacağız.
Her Salı, 21.00’de yayınlanacak programımız için görüş, öneri, eleştirileriniz bizler için çok değerli.

Beni böylesine önemli bir göreve, deneme çekimi bile yapmadan direkt yayına dahil eden kıymetli Sports TV yönetimine, ilk programımızdan itibaren bana her türlü yardım ve kolaylığı sağlayan yapım ekibimize, Dünya ağabeyime ve sevgili Pelin’e, kanal personeli dışında beni her zaman cesaretlendiren eşim ve oğlum Barış’a, yazılarıma 550 kelime sınırı getiren spor servisi şefimizi kızdırmamak için isimlerini tek tek yazamayacağım bilgi ve deneyimlerini aktaran voleybol camiasının çok kıymetli paydaşlarına şükranlarımı iletiyorum.

Bugün de bu tarz bir gündemden ‘Haberiniz Olsun’ istedim.

Kalın sağlıcakla.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu