Köşe YazarlarıManşet

Sezon başlamadan şampiyon olan formalar

Genel Yayın Yönetmenimiz Savaş Eskigülek, Aydınlık Gazetesi'ndeki 'Haberiniz Olsun' isimli köşesinde voleybolun bambaşka konularını dile getirdi.

Merhaba Kıymetli Okurlarımız,

Bugün 2020 yılında Ankara’da kurulan ve kısa süre içinde yaptığı yatırımlarla Türk Voleyboluna kaynak yarattığı gibi sosyal sorumluluk mesajlarıyla da dikkat çeken SigortaShop Kadın Voleybol Kulübü’nden ‘Haberiniz Olsun’ istiyorum.

Ama öncesinde 2022 FIVB Dünya Şampiyonasına katılan A Erkek Milli Takımımız ve bu şampiyonada ülkemizi temsil eden Uluslararası Voleybol Hakemimiz Erdal Akıncı’dan bahsedeceğim.

Filenin Efeleri, Polonya ve Slovenya’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda E Grubunda İtalya, Kanada ve Çin’le karşılaştı. Millilerimiz grubunu 2.tamamladı. Bu organizasyonda 56 yıl sonra ilk galibiyetini alan, 2.olup ilk kez gruplardan çıkan ve Olimpiyat elemelerine gitme hakkını da elde eden Nedim Özbey ve Filenin Efeleri ’ne gönülden tebrikler.

 

 

 

 

Uluslararası Voleybol Hakemimiz Erdal Akıncı, dünya salonlarındaki 150. maçını yönetti. A klasman olarak FIVB’nin en üst seviyesinde yer alan ve CEV Şampiyonlar Ligi ile Avrupa Voleybol Şampiyonası finallerini de yöneten Erdal Akıncı’yı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Kısa Sürede Büyük İşler Başardılar

Giriş bölümünde bahsettiğim gibi 2020 yılında kurulmasına rağmen çok kısa sürede Türk kadın voleyboluna önemli kaynaklar aktaran, sadece saha içinde değil vizyoner yapısıyla saha dışında da sosyal sorumluluklarını yerine getirmeye çalışan Ankara ekibi SigortaShop Kadın Voleybol Kulübü, yeni sezona şimdiden damgasını vurdu. Başkan Aydın Kaya ile Menajer Halil İbrahim Akcan saha dışında, Başantrenör Alper Erdoğuş ve ekibi saha içinde gelecek sezon için çalışmalarına başladılar. Kulüp yöneticilerinin, sezon öncesi tasarladıkları ürünler ve vermeye çalıştıkları mesajlar dikkat çekiyor.

Tişört ve Forma Tasarımları Büyük Beğeni Topladı

Hatırlayacağınız gibi 4 Şubat 2022 tarihli ‘Bir Voleybol Forması Ne Anlatabilir ki ‘başlıklı yazımda voleybol formalarındaki gizli anlamlar hakkında bilgiler vermiştim. O yazımda Fenerbahçe, Adam Voleybol, Ziraat Bankkart ve Aydın BŞ. Belediyespor takımlarının formaları aracılığıyla verdikleri mesajları sizlere aktarmıştım. Okumak için tıklayınız.

Takımların yeni sezonda için yaptıkları çalışmalar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Sultanlar Ligi takımlarından Sigortashop Kadın Voleybol Takımı, geçtiğimiz hafta 2022-2023 sezonunda kullanacağı tişört ve formaları tanıttı.

Tanıtımı yapılan tişörtlerin günlük hayatta giyilmesi düşünülürken, formalar ise gönülleri fethetti. Formalardan birinde Cumhuriyetin 100. Yılı diğerinde Kadına Şiddete Hayır temalı tasarımlar dikkat çekti.

 

Rengini Türk Bayrağının kırmızısından alan formada Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir ve Cumhuriyetimizin 100. Yıl logosu kullanıldı.

 

 

 

 

15 Dilde “Kadına Şiddete Hayır” Yazan Forma

‘Kadına Şiddete Hayır’ demek ve buna dikkat çekmek açısından düşünülen formada ise mor renk kullanıldı.  Forma dikkatlice incelendiğinde 15 ayrı dilde “Kadına Şiddete Hayır” yazdığını görüyoruz. Kulüp, sosyal medyada büyük ilgi görüp beğeni toplayan bu formanın satışını da düşünmüş. Yetkililer, ‘Sağlıklı ve güvenli bir ortamın oluşması durumunda bu formanın satış gelirinin, belirlenecek bir kadın dayanışma derneğine bağışlanmasını düşünüyoruz’ diyerek hedefi de belirlemişler.

‘Kulüp olarak bu sezon yaptığımız ve yapacağımız projelerle voleybol severlerin gönlünde taht kurmak istiyoruz’ diyen Başkanı Aydın Kaya, voleybolun sadece bir spor olmadığını, spor aracılığı ile topluma mesaj vermeye gayret ettiklerini belirtiyor. ‘İnşallah bir gün gelecek, bir zamanlar kadına şiddet diye bir kavram vardı’ diyecek kadar insanlığa yakışmayan bu durumların ortadan kalktığına şahit oluruz’ diye de ekliyor.

Bir voleybol sever olarak başta Aydın Kaya olmak üzere, bu güzel fikirlerin hayata geçmesini sağlayan herkesi gönülden tebrik ediyorum. Başkan Kaya’nın fikirlerine katılıyor ve kadına şiddetin tamamen ortadan kaldırıldığı günlerde bambaşka güzellikleri paylaşmayı umut ediyorum.

Lig uzun, sezon sonunda kim şampiyon olur bilemeyiz ancak şurası bir gerçek ki SigortaShop Kadın Voleybol Kulübü daha maçlar başlamadan sezona damgasını vurdu.

Dalai Lama’nın bir sözü ile bitirmek istiyorum: ‘Bu dünyanın daha fazla başarılı insana ihtiyacı yok. Dünyanın acilen ve her türden barışçı, iyileştirici, onarıcı ve sevgi dolu insanlara ihtiyacı var!’

Kalın Sağlıcakla.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu