2. LigErkeklerManşet

Sıfırdan zirveye: Bütçe sıfır, yenilgi sıfır İşte Nusaybin İpekyolu Spor

Nusaybin İpekyolu Spor antrenörü Diyar Özsoy ile yaptığımız söyleşi sizlerle...

TVF Erkekler Voleybol 2.Ligi 6. Grupta mücadele eden Nusaybin İpekyolu oynadığı tüm maçları kazanarak liderliğini sürdürüyor. Türkiye liglerinde birçok takım yenilgisiz yoluna devam ederken, Nusaybin temsilcisini diğer takımlardan ayıran özellikle ise takım bütçesinin sıfır olması.

Takımı, halen Mardin’de Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapan Nusaybin’in evladı, eski voleybolcu Diyar Özsoy çalıştırıyor.
Takım bütçesinin olmaması ile dikkatimizi çeken Nusaybin İpekyolu Takımının antrenörü Diyar hoca ile bir söyleşi yaptık.
Biz sorduk, Diyar Özsoy anlattı. Anlattıkça açıldı ve alt yapılar da dahil olmak üzere Nusaybin’de voleybol adına hedeflerini açıkladı.

Evet, kimdir Diyar Özsoy? Nasıl biridir?

Diyar Özsoy eski voleybolcu şimdi işte antrenörlük yapmaktayım. Mardin Nusaybin doğumluyum, yıllarca voleybol oynamış biriyim. Mardin Nusaybin İpekyolu Spor Kulübü antrenörü olarak 2.Ligde mücadele vermekteyiz. Oynadığımız hiçbir maçı kaybetmeden, transfer yapan takımları bile oyun sistemimizle ve genç oyuncularımızla yenip seriyi bozmadan liderlik koltuğunu vermiyoruz.

Bir zamanlar oynadığın takımda ve oldukça genç bir antrenör olarak nasıl bir yönetim şekliniz var?

Oyun ve yönetim sitilimi genç sporculara yönelik sahada kızan hoca değil hatasını düzeltecek evrede gerekli müdahaleleri yapan bir anlayış olarak özetleyebilirim. İmkansızlıklar içinde lider bir takım yaptık, 1 takım forma ve 3 topla şampiyon olduk.
Deplasmana giderken biz kendimiz cebimizden verip gidiyoruz. Bu konuda hiçbir sponsorumuz yok ve hiç kimseden ve kurumdan bugüne kadar destek alamadık. Oyuncularımızın en küçüğü 14 yaşında ve ligde oynatıyoruz. Genç bir oluşumla güzel hedeflerimiz var. Kız, erkek çocuk sporcu yetiştiriyoruz. Diyar Özsoy olarak bir zamanlar oynadığım takımda şuan hocalık yapıyor olmam büyük gurur benim için. Bu kadroyu oluşturduğumuzda bize ‘Ligde rezil olursunuz, ne hocalık tecrüben var ki takım çalıştıracaksın, sana sürü emanet edilmez’ diyenler olmuştu. Şimdi şampiyonluğa koşan, bir genç oluşum ortaya çıkartıyoruz.

Nusaybin İpekyolu ve Diyar Özsoy olarak hedeflerinizden de bahseder misiniz?.

Biz bu takımı 0 ₺ ile kurduk. Rakiplerimiz gibi bir bütçemiz maalesef  hiç olmadı. Bunu da birileri çıkıp ‘Biz bu takıma destek olduk’ derler biz şampiyon olduktan sonra diye not düşmek için söylüyorum. Maalesef gittiğimiz her kapıyı yüzümüze kapattılar. Beni yetiştiren baş antrenörüm Sefa Kapuci ile şuan 0₺ harcadığımız takımla milyarlar harcayan takımlara kafa tutuyoruz. 3 topumuz 1 takım formamızla bütçesi olamayan şampiyon takımımız var. Voleybol takımımızın daha iyi yere geleceğini ümit ediyorum son damlamaya kadar devam edeceğiz.. Kişisel hedefim ise Milli takımda çok iyi gençler yetiştirebileceğimi düşünüyorum yeter ki şans versinler. Milli takımlarımıza ve Türk voleyboluna nice sporcular çıkaracağıma inanıyorum. Anadolu’da voleybolun bir başka güzel olduğunu ısrarla duyurmaya çalışan sizlere de teşekkür ediyorum.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu