Plaj Voleybolu

Şilili Grimalt’ların Plaj Voleybolu Düşleri

Şilili kuzenler ve plaj voleybolu yıldızları Şili’den Marco ve Esteban Grimalt hayranlarıyla bir Facebook Live sohbetinde biraz zaman geçirdiler ve işte konuşmalarının öne çıkanları.

Esteban ailesi hakkında

“Doğduğumuzdan beri birbirimizi tanıyoruz, bu yüzden kuzeniz diyoruz. Harika bir ilişkimiz var, ama katılmadığımız bazı şeyler maçlar sırasındaki şeyler ve bu kesinlikle normal. Bu durumların olacağını biliyoruz çünkü rekabet ederken çok yoğun ve gergin, bu yüzden onlarla mümkün olan en iyi şekilde başa çıkmaya çalışıyoruz ve hatta bizi ilerletmek için yakıt olarak kullanıyoruz. ”

Marco, plaj voleybolunda başarılı olmak için ne gerekiyor

“Her gün çalışmak ve kendinizi harika bir ekibe dahil etmek için kesinlikle motive olmanız gerekir. Bir sporcu olarak, kendinize, takımınıza ve her gün yaptığınız işe gerçekten güvenmeniz gerekir. Size meydan okuyan uzun vadeli hedefler belirlemeniz gerekiyor ve bu da sizin yol boyunca odaklanmanızı sağlayacak. ”

Esteban ile başardıklarını hayal etmek üzerine

“Bu yolculuğa başladığımız ilk günden itibaren büyük hayaller kurmuştum. Olimpiyatlarda olmak ve dünyanın en iyisi olmak istedim. En başından beri bu, çok çalışmak ve bunun olması için mücadele etmek için bir motivasyondu. ”

Marco ile zihinsel gücün önemi hakkında

“Zihinsel taraf sporda çok önemlidir. Dünyadaki her takım şimdi fiziksel ve teknik olarak güçlü, bu yüzden çoğu zaman aklınızda bir maçı kazanma veya kaybetme arasındaki fark önemli. Son iki yıldır buna odaklandık ve büyük bir gelişme fark ettik. Zihinlerimizin güçlü olması gerekir, böylece rekabet ederken sunduğumuz her durumla ve her zorlukla başa çıkabilmemiz ve baskı ile başa çıkabilmemiz gerekir. ”

Esteban’ın ana hayalleri

“En büyük hayalimiz Olimpiyat altın madalyası kazanmak. Bu aslında her sporcunun rüyası ve başarabileceğimiz en yüksek şey. ”

Marco takım olarak hedeflerine ulaştı mı

“Her gün dünyanın bir numaralı takımı olmayı düşünüyoruz. Bence hala başarmamız gereken şey oyunumuzun bazı detaylarını düzeltmek. Harika bir ekibimiz ve büyük desteğimiz olduğunu ve oraya ulaşabileceğimizi biliyoruz. Bunun için çalışıyoruz ve umarım bir gün olur. ”

Esteban’ın, plaj voleybolunun hayatını nasıl etkilediğine dair

“Plaj voleybolu hayatı görme biçimimi değiştirdi. Bana daha fazla kararlılık getirdi ve bana her zaman iddialı hedefler koymanız gerektiğini öğretti, böylece bunları başarmak için izlediğiniz yol sizi büyütüyor. Yol boyunca çok fazla düşeceğimi öğrendim, ancak adım atma ve ilerlemeye devam etme gücüne sahip olmak bana ve sadece bana kalmıştı. Kazan ya da kaybet, her zaman elinden gelenin en iyisini yap çünkü hedeflerine ulaşmanın tek yolu bu. ”

Marco’nun favori Dünya Turu rakipleri

“Dünya Turu’ndaki her takımla çok iyi bir ilişkimiz var, ancak özellikle İspanyollara yakınız, bu yüzden onları oynamak her zaman eğlencelidir. Pablo (Herrera) Olimpiyat madalyalı ve Adrian (Gavira) da harika bir oyuncu. Birkaç yıldır harika sonuçlar alıyorlar ve bence dünyanın en iyi beş takımı. Onları her oynadığımızda üç set oluyor. Her zaman çok zor ve her iki takım da büyük bir enerjiye sahip ve her şeyi sahada bırakıyor ve bu da eşleşmelerimizi her zaman özel kılıyor. ”

Esteban ile plaj voleybolunun Şili’deki büyümesi hakkında

“Şili’nin büyümeye devam etmesi için en önemli adım bir geliştirme sistemi oluşturmak. Plaj voleybolu ülkemizde nispeten yenidir. 90’lı yıllarda Şili’nin iyi takımları vardı, ancak bunlar yazları kumda oynayarak geçiren voleybolcular tarafından oluşturuldu. Şimdi tam zamanlı bir plaj oyuncusu olmak isteyen herkes için bir yolumuz var ve spor artık sadece bir yaz sporu olarak algılanmıyor. Burada büyük bir sahilimiz var ve hava tüm yıl oynamamızı sağlıyor, bu yüzden çok fazla potansiyel var. ”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu