Genel HaberlerManşet

Şimdi Tez Zamanı

1995 Yılında tanıştığı voleybol kariyerinde birçok başarıya imza atmış, 2004 yılında giymeye başladığı Eczacıbaşı forması ile neredeyse kazanmadığı kupa kalmayan, Filenin Sultanları ile 2012 Londra Olimpiyat Oyunları da dahil olmak üzere ülkemizi başarı ile temsil etmiş, Milli Voleybol Takımımız ve Eczacıbaşı’nın uzun yıllar kaptanlığını üstlenen ve kariyerinde Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu gibi önemli başarıları olan Esra Gümüş Kırıcı, aktif spor yaşantısını tamamladıktan sonra  mezunu olduğu Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak devam eden Esra Gümüş Kırıcı, doktor olma yolunda hızla ilerliyor.

Kaptan Esra, sosyal medya aracılığı ile yaptığı paylaşımda, akademik kariyeri ile ilgili en önemli sınavlardan birini daha başarı ile geçtiğini belirterek, hedeflerinden birine ulaşmak için doktora tezi ile ilgili çalışmaların başlayacağını duyurdu.

Çok başarılı bir spor geçmişi üzerine, dünya tatlısı bir erkek evlat dünyaya getiren Esra Gümüş Kırıcı’nın gençlere örnek olacak bu azmi ve başarısını akademik alanda sürdürme gayretinden dolayı tebrik ediyor; başarılar diliyoruz.

Voleybol Aktüel

Esra Gümüş Kırıcı, 27 Aralık Pazar günü saat 16.00’da İstanbul Kent Konseyi YouTube kanalında Eylem Şenkal’ın moderatörlüğünde ‘Sporda Kadınların Gücü’ konulu söyleşide eski Milli Basketbolcu Gülşah Akkaya ile birlikte Türkiye’de kadın olarak sporda güçlüklere karşı güçlü olmayı ve hem sportif hem de akademik kariyer yapabilmenin sırlarını paylaşacaklar.

‘Sporda Kadınların Gücü etkinliğini seyretmek için tıklayınız.

 

ESRA GÜMÜŞ KIRICI KİMDİR?
Esra Gümüş, 1982 Ankara doğumlu olan milli voleybolcunun voleybola başlaması, 13 yaşındayken Ankara Vakıfbank takımına katılmasıyla oldu. Bu kulübün kapatılması üzerine 2000 yılında Yeşilyurt’a geçen Esra Gümüş, 2004 yılında Eczacıbaşı’na transfer oldu ve kaptanlığa kadar yükseldi. On yıl Eczacıbaşı’nda voleybol yaşamını sürdüren ve kaptanlık yapan  aynı zamanda Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımının kaptanlığını yapan Esra Gümüş Kırıcı, 295 kez Milli Formayı giydiği voleybola veda ettikten sonra mezunu olduğu Marmara Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak kariyerine devam etmektedir. 

Esra Gümüş’ün Voleyboldaki Başarıları

2003 – Avrupa Şampiyonası-Gümüş madalya.
2006 – Türkiye Ligi şampiyonluğu-Eczacıbaşı
2007 – Türkiye Ligi şampiyonluğu-Eczacıbaşı Zentiva.
2009 – Akdeniz Oyunları-Gümüş madalya.
2009 – Avrupa Ligi-Gümüş madalya.
2011 – Avrupa Ligi Gümüş Madalya – Türkiye
2011 – Türkiye Kupası Şampiyonluğu – Eczacıbaşı VitrA
2011 – Avrupa Şampiyonası-Bronz Madalya
2011 – Süper Kupa Şampiyonluğu – Eczacıbaşı VitrA
2012 – Türkiye Kupası şampiyonluğu – Eczacıbaşı VitrA
2012 – Türkiye Ligi şampiyonluğu – Eczacıbaşı VitrA
2012 – World Grand Prix Finalleri – Bronz madalya
2015 – Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu – Eczacıbaşı VitrA

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu