ManşetMilli Takımlar

Simge Aköz: Türk Voleybolu olarak güzel bir noktadayız

Medya Gününde Filenin Sultanları’ndan Simge Aköz Avrupa Şampiyonası öncesi açıklamalarda bulundu.

Voleybolun uzun süredir Türkiye’nin en başarılı branşlardan biri olduğunu vurgulayan Simge Aköz, “Milli takım düzeyinde son yıllarda katıldığımız her turnuvada bir madalyanın ucundan tutup geri dönüyoruz. Olimpiyatlarda tabii ki en büyük amacımız gitmeden önce söylediğimiz gibi grubu güzel bir şekilde tamamlayıp, bir üst tura çıkıp çeyrek finale adımızı yazdırmaktı. Zorlu bir gruptan çıktık. Seyir zevki yüksek olan maçlar oynadık. Gitmeden önce sözünü verdiğimiz şey aslında biraz da son topa kadar mücadele edebileceğimizin üzerineydi. Bunu da gerçekten başardığımıza inanıyorum. Türk voleybolu adına gerçekten güzel bir noktadayız. Son maçta yaşadığımız talihsizlikler sebebiyle belki de ilk 4’te olabileceğimiz bir turnuvaya çeyrek finalde veda etmiş olduk. İlerisi için gerçekten büyük bir umut vaadediyor ve Türk voleybolu gün geçtikçe altyapısal olarak da gelişiyor. Avrupa Şampiyonası için birçok genç katıldı aramıza. Turnuvada en büyük amacımız madalya. Çünkü olimpiyattaki dünya 5’inciliğinden sonra Avrupa’da ilk sıradaki takım oluyoruz. O da bizim için Avrupa Şampiyonası’nda büyük bir madalya umudu” dedi.

“İNSANLARI GECE 3’TE KALDIRMAMIZIN TEK SEBEBİ SAHADA VERDİĞİMİZ SONU GELMEYEN MÜCADELEDİR”

“Gerçekten inanılmaz destek aldık. Sosyal medya hesaplarımız mesajlarla dolup taştı. Aslında herhangi bir derece almadan döndüğümüz bir turnuvada dahi inanılmaz bir destekler aldık” diyen Aköz, sözlerine şöyle devam etti: “Türk halkı gerçekten bizi orada yalnız bırakmadı. Tabii ülkemiz yangınlar sebebiyle çok zorlu dönemler yaşadı. Onlara biraz olsun umut olduğumuzu hissettik. Mücadelemizi sahada bunun için verdik. Onları saat 3’te kaldırmamızın tek sebebi aslında sahada verdiğimiz sonu gelmeyen mücadeledir. Bence Türk halkı sporda buna hasret. Tek istedikleri de bence bu. Bunu verebildiğimiz için çok mutluyuz. Umarım desteklerini Avrupa Şampiyonası’nda esirgemezler.”

“MADALYA UMUDUMUZ VAR”

Olimpiyatların bu jenerasyonun ilk kez katıldığı ve tecrübe ettiği bir platform olduğunu ifade eden Simge Aköz, “Avrupa Şampiyonası’nda olimpiyatlardan çok daha farklı bir şekilde mücadele edeceğiz. Avrupa Şampiyonası için biraz daha tecrübeli olduğumuzu düşünüyorum. Ben kendim ve takımım adına orada madalya umudumuz olduğunu söyleyebilirim” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu