Köşe Yazarları

Sinirli veya mutsuz olduğunda voleybol çok iyi hissettiriyor

Merhaba,
Ben İpek Günaçan, 20 Mart 2011 İstanbul doğumluyum.

İstanbul’da Başarı Koleji’nde okuyorum 5. sınıfım. Şu anda Teşvikiye Spor Kulübü’nde voleybol oynuyorum. Voleybola 1.sınıfta başladım. Aslında beni başlatan şey 8 A’daki Elif ablaydı. Neredeyse her teneffüs O’nunla voleybol oynuyorduk ve çok keyifliydi.

Bu şekilde ilerledim ve 3.sınıfta Beşiktaşlı olduğum için Beşiktaş Voleybol Spor Okulu’nda  oynamaya başladım. Orada nedense çok mutlu olamadım. Bana antrenmanlar çok sıkıcı geldi.

Bu yüzden annem beni başka bir yere yazdırmak istiyordu Fakat araya Covid salgını  girdi ve ben voleybolu bıraktım.
Bu sene okulların açılması ve biraz da olsa normalleşmenin başlamasıyla birlikte Eylül ayında Teşvikiye Spor Kulübü’ne gitmeye başladım.
Orada çok mutluyum, antrenmanlar çok  güzel geçiyor. Arkadaşlarımı çok seviyorum, hocalarımız çok iyiler. Yasin Hoca ve Volkan Hoca. Çok düzenli olarak haftada 2 gün gidiyoruz. 2 hafta önce  Minik Bayanlar lisansım çıktı ve ilk maçımıza çıktık.
Ben şans  getirsin diye  tüm takım arkadaşlarıma kilden, renkli toplar yaptım ve dua okudum. Maçtan önce de arkadaşlarıma şans toplarını dağıttım ve 8 maçın 7 sini kazandık.
Haftaya yeniden maçımız olacak o nedenle çok heyecanlıyım ve yine tüm takım arkadaşlarıma şans topları yaptım.

Bence kızlar da erkekler de herkes voleybol oynamalı mesela bizim sınıfta Emir dışında diğer erkekler voleybol topu görünce hiç mutlu olmuyorlar ve bizimle oynamıyorlar ama 6.sınıflardaki Erkek arkadaşlarımız da bizimle oynuyorlar.  Bu sene okulumuzda sınıflar arası voleybol turnuvası yapılacak. O zaman bizim sınıftaki erkeklerin de Voleybolu seveceklerini umuyorum.

Ben TVF Başkanı olsam kızlar ve erkekleri hem voleybolda hem de diğer sporlarda aynı takımda oynamalarını sağlardım (Voleybol, Basketbol, Futbol) çünkü kızlar ve erkekler arasında fark yok. Birlikte daha güzel bir takım olabileceğimizi düşünüyorum.

Antrenmanlarda yapmayı en çok sevdiğim hareket servis karşılamak,  ellerim acısa da seviyorum. Aslında servis atmak da hoşuma gidiyor çünkü. En sevdiğim voleybolcu Zehra Güneş ve Hande Baladın onlar benim idolüm, Erkeklerde de Oğulcan Yatkın.

Türkiye bence voleybol konusunda harika bazen kaybetse de genelde hep kazanan bir takım.
Voleybol dünyanın en güzel sporu ve sinirli veya mutsuz olduğunda sayı almak çok iyi hissettiriyor. Özellikle servis atmak için topa vurduğun zaman tüm sinirlerin kayboluyor ve voleybolun en sevdiğim özelliği de bu. Aslında voleybol aynı zamanda bir terapi. Herkes voleybol oynamalı ve çabalamalı.

Çalışmadan hiç bir şey olmaz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı için bana kendi yerine bu yazıyı yazma şansı veren Voleybol Aktüel’e çok teşekkür ederim.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün biz çocuklara armağan ettiği bu güzel günü coşkuyla  kutlamak biz çocukların en güzel hakkıdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun ….

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu