Sırbistan’ın Yükselen Yıldızı

0
31

Sırbistan U19 bayan milli takımının kaptanı Vanja Savić, Avrupa’nın en yetenekli genç oyuncularından biri. Čačak şehrinden bu kız 13 Mayıs 2002’de doğdu ve 193 cm boyunda; smaçör olarak oynuyor ve gerçekten göz kamaştırıcı bir yükselişi var.

Vanja, bir zamanlar başarılı olan bir basketbolcunun şimdi koçu olan Sasa Savić’in küçük kızı. Başlangıçta ünlü Sırp Voleybol koçu Radovan Majstorović Libec ile OK Sloboda S için oynadı ve ardından Stara Pazova’dan OK Jedinstvo’ya geçti.

 

“Çocukken hep voleybol izledim ve o zaman bile oynamak istediğim bir spor olduğunu biliyordum. Spor bir aileden geldiğim için disiplin ve spor yaşam tarzı bana hiç yabancı ve yabancı olmadı. Konu spor olduğunda babamın benim üzerimde büyük etkisi var çünkü spordaki bilgi ve deneyimini bana her gün aktarıyor ”diyor Vanja.

“Şu anda, Omladinac takımıyla Sırbistan’ın gençler şampiyonasını kazandıktan sonra taşındığım Jedinstvo Stara Pazova için oynuyorum. Bu Avrupa Şampiyonası’ndan sonra kulübe dönmeyi dört gözle bekliyorum. Beklentiler, gelecek sezon kulüpten daha iyi sonuçlar ve başarılar için. Umarım koronavirüs ile ilgili durum bizi bunu yapmaktan alıkoymaz ”diye ekliyor.

Sırp genç milli takımının kaptanı olmanın kendisi için büyük bir onur olduğunu söylüyor. Bu büyük ve yetenekli ekibin bir parçası ve lideri olabileceği için mutlu olduğunu belirtiyor. “Avrupa Şampiyonası’na gelince, oyundan oyuna adım adım ilerliyoruz ve nihai sonuç hakkında çok fazla düşünmüyoruz. Elbette, hepimiz gizlice bir madalya istiyoruz ve bu hedefe ulaşmak için mümkün olan en iyi performansı göstermeye çalışacağız ”diye bitirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here