Genel Haberler

Gözlemcilerin Sınavı Bugün

Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulundan Voleybol Hakemlerine Online Sınav

Merkez Hakem ve Gözlemciler Kurulu, Coronavirüs (Covid19) salgını sebebiyle liglere verilen aradan dolayı ve evlerimizde geçirmek durumunda kaldığımız karantina günlerini değerlendirmek amacıyla Türkiye Voleybol Ligleri’nde görev yapan tüm Voleybol Hakem Gözlemcilerine yönelik online sınav organize etti.

Konu ile ilgili olarak MHGK Başkanı Aziz Yener’in yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Türkiye Voleybol Federasyonu Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu (MHGK), Coronavirüs pandemisi sebebiyle liglere verilen aradan dolayı ve evlerimizde geçirmek durumunda kaldığımız karantina günlerini değerlendirmek amacıyla gözlemcilere yönelik online sınav organize edecektir.

Türkiye Voleybol Ligleri’nde görev yapan gözlemcileri kapsayacak sınav, tüm gözlemcilerin kendi portalları üzerinden aşağıda açıklanan tarih ve saatte, tek oturumda  yapılacaktır.

Toplam 40 dakika sürecek sınavda 20 soru sorulacaktır.

Yapılacak sınavda amaç; liglere verilen aradan yararlanarak gözlemcilerimizin bilgi düzeylerini ölçmek ve eksik görülen hususlar üzerinde gözlemcilerin bilgi güncellemesi yapmalarına olanak sağlamaktır. Sınav sonunda alınacak not, herhangi bir belirlemeye esas teşkil etmeyecektir.

Sınava katılmak, tüm gözlemcilerimizin kendilerini geliştirmesine yönelik olup gönüllülük esasına dayalıdır.

Sınav Tarihi: 10 Mayıs 2020

Sınav Saati: 14:00

MHGK Sınavda uygulanması gereken yöntemlerle ilgili olarak bir dizi uyarılarda bulunmuştu. Bu uyarıları okumak için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu