Genel HaberlerLigler

Siverek 82!

Sosyal Sorumluluk projeleriyle ön plana çıkan İstanbul Voleybol Kulübü’nün kulüp merkezinin bulunduğu Koşuyolu’nda tamamen gönüllülük üzerine kurulmuş bir merkez var: Koşuyolu Gönüllü Evi

İhtiyaç sahipleri için imece usulü ihtiyaçlarının karşılandığı bir merkez Koşuyolu Gönüllü evi.

İstanbul Voleybol Kulübü başkanı Nüket Yolaç’ın da yer aldığı bu sivil toplum hareketi 16 Haziran günü yaza merhaba yemeği düzenledi.

Yemeğe gönüllü evine üyeler dışında Dönüşüm işinde çalışan çocuklarda katıldı. İstanbul Voleybol Kulübü’nün voleybol şubesi sorumlusu olan Arda Yolaç ile aynı masada oturan gençler arasında spor sohbetinde başladı.

Siverek’te yaşayan ve orda okuyan okulun bitmesiyle ise İstanbul’a gelip bu işte kış için harçlıklarını çıkardıklarını anlatan çocuklara ilerde ne olacakları sorulduğunda Muhammed Ali futbolcu olmak istediğini, hedefinin Galatasaray’da oynamak olduğunu ve oynadığında 82 numarayı giyeceğini söyledi. Muhammed Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde doğup halen orada oturduğunu ve 82. İlin  Siverek olmasını istediğini bu sebeple ‘Ben de 82 numaralı forma giyeceğim’ dedi.

Gün keyifli sohbet ile sona erdi.

27 Haziran günü ise İstanbul Voleybol Kulübü’nün bağışı ile dönüşüm işinde çalışanlarına verilen öğlen yemeğinde Siverekli çocuklarla bir kez daha buluşuldu.

Bu yemekte genç Muhammed Ali ve Muhammed Sinan’a İstanbul Voleybol Kulübü tarafından bir sürpriz hazırlanmıştı.

Gençlere 82 numaralı Galatasaray forması, krampon ve futbol topu hediye edildi. Kulüp ayrıca çocukların okuduğu Şanlıurfa ili Siverek ilçesi Doğukent Köyü Eyüp Cenap Gürpınar Orta Okulu’nu malzeme yardımı listesinde ilk sıraya aldı. İstanbul Voleybol Kulübü, malzeme yardımını Eylül ayında yapmayı planlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu