Plaj Voleybolu

Siyah Beyaz Fotoğraflar ve İsrail’de İlk Plaj Voleybolu Turnuvası

Plaj Voleybolu ve fotoğrafçılık bir şekilde doğal olarak iyi bir eşleşmedir. Geçtiğimiz hafta Tel Aviv’deki 1 Yıldızlı etkinlik, başarılı bir fotoğrafçı için iyi bir fırsattı. Yıllardır İsrail Voleybol Birliği için çalışan Dan Shiray için Frishman Plajı’nda yarışan oyuncuların bazı fotoğraflarını çekti ve yaratıcı tarafını serbest bıraktı.

Shiray, “Son zamanlarda vücut sanatı üzerine daha büyük bir projenin parçası olarak sporcuların fotoğraflarını çektim” diyor. “Tel Aviv’de düzenlenen tarihi FIVB 1 Yıldızlı Dünya Turu etkinliğiyle, bazı sporcuları fotoğraflamak ve o günlerde yaşayabileceğimiz ve eğlenebileceğimiz genel atmosferi yakalamak için gerçekten özel bir fırsatım oldu.”

Shiray, moda endüstrisinde de güçlü bir geçmişi olan uzun yıllardır profesyonel bir fotoğrafçı olmuş bir şahsiyet. Birkaç bin yıldan beri, antik Yunanistan ve Roma günlerinden bu yana “spor ve sanat birbirleri ile ilişki içerisinde. Fotoğrafçılığı, sporcuları kendi rahatlık alanlarından çıkarmak için bir araç olarak seçiyorum ve böylece içsel duygularının fotoğraflarını çekmeye çalışırken daha fazla samimiyet kazanıyorum. ”

Geçtiğimiz hafta Tel Aviv’deki etkinlik, İsrail’de gerçekleşen ilk turnuva oldu. “Doğal güneş ışığından gelen ‘yardım’ ve tabi ki bir oyundan hemen sonra çekilen fotoğraflar sayesinde, fotoğrafçılığın güzelliği ve estetiği ile herhangi bir özel makyaj veya stil olmadan,” Plaj Voleybolunun bir spor olarak güçlü ve doğal güzelliğini gösteriyor ”dedi.

Çoğu geçen hafta Tel Aviv’de çektiği fotoğrafların tümü siyah beyaz değil. “İzleyicinin odağından özel ışığa ve çok daha fazlasına kadar bir dizi nedenden dolayı siyah ve beyazı seçtim. Herhangi bir rengin dikkati dağıtmadan birinin yüzüne veya gözlerinin içine bakmak, konunuzla daha güçlü bir duygusal bağlantı sağlayabilir, ”diyor Shiray. “Siyah beyaz görüntüdeki bir kişiye renkli görüntü üzerinden daha çok bağlı hissediyorsunuz; seçimimin nedeni bu olabilir. Renk olmadan, resim ve izleyicinin buna tepkisi tamamen konu ile kurduğunuz bağlantı ile ilgilidir ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu