Avrupa

Slovenya Çocuk Voleybolu Projesi Başladı

Kasım ayında yapılan test etkinliğinin ardından Çocuk Voleybol Slovenya projesi geçen hafta Ljubljana yakınlarındaki Grosuplje’de resmen başlatıldı. Bu projede, ATK Grosuplje Voleybol kulübü ve Slovenya Voleybol Federasyonu’nun ortak çabaları vardı.

CEV Okulu Projesi faaliyetlerinin bir parçası olan Çocuk Voleybolu Slovenya projesinin amacı, özellikle voleybolun henüz gelişmemiş olduğu alanlarda ve tüm ülkede benzersiz kitle katılım etkinlikleri yaratmak. “Slovenya’da voleybolun popülaritesini arttırmak istiyoruz ve bunu yapmanın bir yolu da çocukların etkinlikleri. Gençlere rekabetçi olmayan bir voleybol formu göstermek ve çocukları çekecek aktiviteler düzenlemek istiyoruz, bu yüzden voleybol oynamanın sporda sahip oldukları en güzel deneyimlerden biri olduğunu hatırlayacaklar ”dedi. Projenin başlatıcısı Simon Krakar amaçlarını böyle açıkladı.

İlk resmi etkinliğe katılmak için yaklaşık 150 çocuk Grosuplje’de toplandı ve organizatörlerin aldığı geri bildirimler tüm beklentilerin üzerinde oldu. “İlk kez bir voleybol etkinliğine katılıyorum. Arkadaşım gelmem için beni davet etti. Okulda voleybol oynadım ama futbolu daha çok seviyorum. Ancak şimdi voleybolun harika bir spor olduğunu görüyorum. Bugün sonuca aldırmadık, sadece oynadık ve çok eğlendim. Kesinlikle tekrar geleceğim, ”dedi Domžale’den Benjamin. Kesinlikle tekrar geleceğim, ”dedi Domžale’den Benjamin.

“Ailem beni Eylül ayında Ljubljana’daki EuroVolley maçlarına götürdü ve her zaman Voleybol’u denemek istedim. Oyunu balonlarla oynadığımızda çok sevdim çünkü hala toplardan biraz korkuyorum. Oyunu balonlarla oynadığımızda çok sevdim çünkü hala toplardan biraz korkuyorum. Ama ben de gerçek voleybolu denedim, ”diyor altı yaşındaki Mateja gururla.

“Mükemmel vakit geçirdim. Voleybolu gerçekten çok seviyorum ve elimden geldiğince oynuyorum. Umarım gelecek yıl tüm Çocuk Voleybolu etkinliklerinde yer alma fırsatını yakalayacağım ”dedi 10 yaşındaki Katarina.

Kısa süre sonra Štajerska bölgesindeki ikinci etkinlik ve Primorska bölgesindeki üçüncü etkinlik 2020’nin başlarında gerçekleşeceğinden Voleybol’un tadını çıkarma fırsatı elde edecek.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu