Avrupa

Slovenya Voleybol Federasyonu’ndan Karantina Faaliyetleri

Slovenya Voleybol Federasyonu (OZS) ülke yeni koronavirüs ile mücadele ederken aktif kalma durumunu sürdürdü. Voleybol oyuncuları herhangi bir maç yapamıyor veya oynayamıyor olsa da, OZS çok sayıda kulüple işbirliği içinde bazı projeleri başarıyla gerçekleştirdi.

OZS Slovenyalıları #OstanimoDoma (#StayAtHome) kampanyasıyla evde kalmaya davet eden ilk Sloven spor federasyonuydu. Ulusal takım oyuncuları, Plaj Voleybolu oyuncuları, Sloven kulüpleri ve üyeleri farkındalık yaratmaya yardımcı olduğu için grafikler birçok voleybol taraftarına ulaştı.

Sloven kulüpleri, sosyal medyalarında ilginç bir voleybol mücadelesi hazırlayan Kadın Voleybol Kulübü Triglav Kranj’ın girişimine yanıt vermekten mutluluk duyuyorlar. Ayrıca, milli takım oyuncuları da farklı top meydan okumaları yaratmaya özen gösterdi.

En iyi Sloven Voleybol oyuncuları, genç oyunculara, bazıları Slovenya Olimpiyat Komitesi ve “trenirajdoma” (#exerciseathome) işbirliği ile voleybol dersleri hazırlarken, evde egzersizi teşvik eden farklı kampanyalara cevap verdi.

Genç kadın Voleybol milli takımlarının fizik koçu Rosana Kranjc, Voleybolcuların federasyonun web sitesi ve sosyal medya platformları aracılığıyla formda kalmaları için beş egzersiz seti sağladı.

Ayrıca OZS, 21 Mart 2020’de Dünya Şiir Gününü kutlamak için bir Voleybol şiir mücadelesi düzenlemeye karar verdi. Reaksiyon şaşırtıcıydı, OZS 36 şiir aldı ve daha sonra neredeyse 400 yüz kişi en iyisi için oy kullandı.

Voleybol Sloven medyasında da çok fazla yer alıyor. Gündem İtalya, Fransa ve Polonya’da karantinalarını gözlemleyen milli takım oyuncularıydı. Bu ülkelerdeki durumu ve bu kadar zorlu bir zamanla başa çıkmak için neler yaptıklarını bildirdiler. Çok başarılı EuroVolley 2019 Erkekler’in çeyrek final, yarı final ve final maçlarının tekrarları, Sloven spor meraklılarının duygularını Stožice Arena ve Paris Bercy’deki zafer günlerinden kurtarmak için güzel bir fırsattı.
Sonunda, OZS personeli de web sitesini yenilediğinden, gelecek sezonlar için rekabet sistemini hazırlarken ve bazı yeni ilginç projelerde aktif hale gelecek.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu