Sokağa çıkma yasağı olan saatte maç var. Takımlar ve görevliler ne yapacak?

0
478

Tüm dünyayı artarak devam eden bir etki ile etkilemeye devam eden Covid-19, ülkemizde yeni tedbirlerin getirilmesi durumunu ortaya çıkarttı. Hafta sonları saat 20.00’den sonra uygulanacak sokağa çıkma yasağına rağmen bu hafta oynanacak olan Galaytasaray HDI Sigorta – Arkas Spor karşılaşması saat 20.00’de başlayacak. Peki takımlar ve maçta görev yapacak hakemler ve saha görevlileri için yasak uygulaması nasıl oalcak?

Covid-19 tedbirleri nedeniyle 20 Kasım 2020 tarihinden itibaren uygulanacak olan hafta sonları 10.00-20.00 saatleri dışında sokağa çıkma yasağı sebebiyle belirtilen saatlerde maç olan takımlar ve maçta görev yapan görevlilerin durumu da netlik kazandı.

Konu ile ilgili olarak MHGK Başkanı Aziz Yener, TVF İl Temsilcilerine gönderdiği mesajla duruma açıklık getirdi.
Aziz Yener imzalı bilgilendirmede İçişleri Bakanlığının 18 Kasım 2020 tarihinde yayınlanan Genelgesi doğrultusunda “seyircisiz oynanabilecek spor müsabakalarındaki sporcu, yönetici ve diğer görevlilerin” istisna kapsamında olacağı ifade edildi. İstisna ile ilgili yapılması gerekenler şu şekilde açıklandı.

Değerli İl Temsilcilerimiz;
Covid-19 tedbirleri nedeniyle 20 Kasım 2020 (bugün) tarihinden itibaren hafta sonları 10.00-20.00 saatleri dışında sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır. Ancak İçişleri Bakanlığının 18 Kasım 2020 tarihinde yayınlanan Genelgesi doğrultusunda “seyircisiz oynanabilecek spor müsabakalarındaki sporcu, yönetici ve diğer görevlilerin” istisna kapsamında olacağı belirtilmiştir.
Bu nedenle saat 20.00 dan sonra başlayan veya sarkan müsabakalar için; Federasyonumuz tarafından görevlilere cezai işlem uygulanmaması için resmi yazı ile tarafınıza bildirilmiştir. Ancak bu yazıda sizlerin dikkat etmesi gereken hususlar mevcuttur.
Bu hususlar;
1- Mutlaka istenilen alanlar tarafınızca doldurulmalı.
2- Federasyonumuz tarafından hazırlanan şablonun dışına çıkılmamalı. Unvan eklemesi de yapılmamalıdır. Yapıldığı taktirde tüm sorumluluk size ait olacaktır.
3- Görevlilerin Adı Soyadından sonra parantez içerisinde T.C. kimlik numaralarının baş ve son haneleri yazılmalı (örneğin: 4*********3)
4- Tarafınızca doldurulan görevli listeleri mutlaka imzalı olmalı.
5- Görevlilere elden veya e-posta yolu ile Federasyonumuzun resmi üst yazısını da ekleyerek tebliğ yapılmalı.
6- Mücbir sebeplerle görevli değişikliği yapıldığı takdirde ivedi olarak ilgiliye görev listesi iletilmeli.
7- Yasağın olmadığı saatlerde başlayan müsabakaların sarkması nedeniyle ilgililerin salonlardan çıkış saatleri yasağın başladığı saate denk geliyorsa. İVEDİ olarak görev listesi oluşturulmalı ve imzalanarak ilgililere verilmeli.
8- Görevlilerin mutlaka yanlarında tarafınızca imzalanan ve Federasyonumuzun sizlere şablon ile birlikte yazdığı üst yazı, Portallarındaki görevlendirme görüntüsü ya da il temsilciliğin görevlendirme şeması ve hakem, gözlemci veya il temsilciliği gibi tanıtım kartlarının yanlarında bulundurması gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here