Efeler LigiLiglerManşet

Solhan Halkı Salon İçin Seferber Oldu: Taş Yerinde Ağırdır!

Yedi yıllık kulüp geçmişinde başarı basamaklarını hızla çıkan ve son dört yılda Play Off Final Grubu’nda başarılı maçlar çıkartmasına rağmen adeta Efeler Ligi’nin kapısından dönen Bingöl’ün göz bebeği ilçesi Solhan’da halk, Solhan Spor’un Efeler Ligi maçlarının Solhan’da oynanması için adeta seferberlik ilan etti.

Halk, kentin her kesiminde, önümüzdeki sezon maçların Solhan’da oynanması için fikir birliği ediyor. Ancak mevcut salonun fiziki şartlarının Efeler Ligi ve Avrupa Kupası maçları oynamaya uygun olmaması en büyük sorun olarak öne çıkıyor.
Solhan halkı aynı kuruluş günlerindeki gibi, yedi yıl önce 1 TL aidatla kurdukları Solhan Spor’un, en büyük hayalleri olan Efeler Ligi’ne yükselmesi ile mutlu olurken, yine aynı miktarlı 1 TL’lik kampanya ile bu sefer Solhan Spor Salonu’nu yeterli hale gelmesi için harekete geçti. Solhan Spor’a gönül verenler, sosyal medya üzerinden başlattıkları kampanya ile özellikle siyasilere ve bürokratlara, iş insanlarına ve tüm Bingöllülere çağrı yapıyorlar. Cefasını Solhan’da çektikleri Efeler Ligi yürüyüşünün, hedefe ulaşmalarının ardından sefasını da yine Solhan’da yaşamak istiyorlar.

Voleybol Aktüel olarak, Solhan Spor’un hayal ederek çıktıkları yolculuğun son üç senesine şahit olduk. Solhan halkının tabiri caizse voleybol ile yatıp, voleybolla kalkan gençlerini, isteklerini ve sevgilerine şahit olduk. Bir çok kez Solhan’a giderek yerinde yaşadığımız bu sevginin azalmaması ve Solhan halkının sonuna kadar hake ettiği Efeler Ligi coşkusunu yerinde yaşaması gerektiğini düşünüyoruz.

Bu amaçla da Solhan Spor’un bu günlere gelmesinde emeği olan ve Solhan için bir şeyler yapmak zorunda olan herkese söylemek istiyoruz ki; ‘Taş Yerinde Ağırdır’

Solhan’da siyasi partiler, spor salonu konusunda güçlerini birleştirmeli!

Solhan’da spor salonu için yapılan çağrılara Cumhuriyet Halk Partisi Solhan İlçe Başkanı Mehmet Canlı’da destek verenlerden.

Mehmet Canlı yetkililer tarafından Solhanspor’un efeler ligine yükselmesi durumunda salonun yapılacağı sözünün verildiğini belirterek şu açıklamalarda bulundu: “2020-2021 Sezonunda ligde başarılı olabilmemizin en büyük koşullarından biri mevcut salonun yetersiz kalması ve profesyonel spor için uygun olmamasından kaynaklı sorunlar ortaya çıkmaktadır. Ligin başlamasına yaklaşık 3 ay var ve yeni salonun yapılması gerekmektedir. Takımımızın mağdur edilmemesi ve ilçemiz adına yakışır salon ihtiyacının dikkate alınması hususu yetkililere önemle duyurulur.”

Solhan’da spor lisesine ihtiyaç duyulduğunu sözlerine ekleyen Canlı, şöyle devam etti: “Takımımız için bunu istiyoruz ancak gelecek kuşaklarımıza ve gençlerimizin spora olan sevdalarının devam edebilmesi adına ise spor lisesi talebimiz oluşmaktadır. Gençlerimizin severek ve istedikleri alanda da okumaları için gerekli çalışmaları yapmamız gerekiyor. Gençlerimize güveniyoruz. Hem okuyacaklar vatanına milletine layık gençler olacaklar hem de Solhan’daki spor aşkını ilelebet muhafaza edecekler. Nitekim bölgemizde Elazığ, Tunceli, Muş, Ağrı, Bitlis, Van, Batman ve Diyarbakır illerinde spor liseleri vardır. Bizim gençlerimizin bu okula istekleri çok fazla. Okusunlar ve öğrensinler istiyoruz.”

Canlı son olarak: “Solhan spor Efeler ligine çıksın söz o salonu yapacağız diyenleri Solhan halkı tanıyor. Sözünüzü tutmazsanız Solhan halkının gözünden düşersiniz. Doğu Anadolu’nun tek efeler ligi takımına sahip çıkalım.” ifadelerini kullandı.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu