Efeler LigiLiglerManşet

Solhan Spor sevdaları için 30 km yürüdüler

Solhan’ın 1 TL aidatla başlayan voleybol macerası, ‘Küçük şehrin büyük hikayesi’ ile çıktıkları Efeler Ligi yolunda yedinci sene sonunda mutlu sonla noktalandı ama Solhan Spor’un maçlarını oynadığı salonun Efeler Ligi standartlarında olmaması sebebiyle maçlarını Bingöl’de bulunan Karşıyaka Spor Salonu’nda oynamak zorunda kalması ile Solhanlıların hevesleri kursaklarında kaldı.
Bir de takımının isminin başına bağlı oldukları il olan Bingöl kelimesinin geçmesi ile Solhan spor taraftarlarının kalpleri kırıldı.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurulla Solhan Spor’da göreve gelen Ziya Sözen başkanlığındaki yeni yönetime seslerini duyurmak isteyen Solhanlılardan bir grup Solhan’dan Bingöl’e kadar yürüyerek seslerini duyurmak istediler.
6 Eylül Pazar günü Solhan’dan yola çıkan Solhan spor sevdalıları, Efeler Ligi’ne gelene dek çektikleri cefanın üzerine 47 kilometre yürümeye göze alıp yola çıktılar.
Yolun 30. kilometresine geldiklerinde Solhan Spor Başkanı Ziya Sözen yürüyen Solhan Sporluları telefonla arayarak görüşmek istediklerini belirtti ve teklifini kabul eden hemşehrilerini araç göndererek makamında kabul etti.

Aynı zamanda Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı olan Solhan Spor Başkanı Ziya Sözen, makamında kabul ettiği Solhan Spor’luları dinledi ve isteklerini not aldı.
Ziya Başkan ile Solhan Spor sevdalılarının yapılan görüşme sonunda çıkan sonuçları ise şöyle açıkladılar:

1. Solhan Spor yapılacak olan sponsor anlaşması sonucu takım isminin ………. Solhan Spor olacağı,
2. Hafta içi Gençlik ve Spor Bakanıyla görüşülüp tekrardan Solhan Sporumuza kavuşmak ve kendi salonumuzda maçları izleyebilmek için tekrar mühendis gönderilmesi talep edilecek,
3. Büyük takımlardan alınacak üç tane yeni oyuncu,
4. Solhan Spor’a yeni takım otobüsü kazandırılacak,
5. En kısa surede Solhan esnafıyla, halkıyla toplantılar yapılacak.
Solhan Spor’un voleybol sevdasını tüm Türkiye yakından biliyor ve takip ediyor. Biz de Solhan Spor’u yakında takip eden voleybol severler olarak, medeni bir şekilde seslerini duyurmaya çalışan Solhanlıları, bu sesi duyan Ziya Sözen Başkanı ve tüm Solhan Sporluları konuşarak anlaşma yoluna gitmeleri sebebiyle tebrik ediyoruz.

Solhan Spor, yedi yıl sonunda geldiği nokta itibarı ile Türkiye’ye kendini tanıtmış güzel bir ilçe.
Bizler inanıyoruz ki; sorunları giderilip, makul talepleri yerine geldiğinde Solhan Spor, Türkiye’de voleybolun önemli kentlerinden biri olacaktır.

Sadece biraz zaman, sabır ve karşılıklı diyalog ile bu sorunun da üstesinden gelinecektir. Tıpkı Efeler Ligi’ne gelene kadar yedi yıldır çekilen sıkıntıların büyük bölümünün çözüme kavuştuğu gibi…
Solhan spor hep var olsun, Solhanlılar salonlarda Türkiye’nin ve devamında Avrupa’nın voleybol elçilerini ağırlamaya devam etsin.
Voleybol Aktüel

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu