Efeler LigiLiglerManşet

Solhan Spor’a Salon Müjdesi

Önümüzdeki sezon Efeler Ligi’nde mücadele edecek olan Solhan Spor’un maçlarını oynayacağı salonun fiziki durumunun Efeler Ligi için uygun hale getirilmesi konusunda beklenen müjde geldi.

Bingöl temsilcisi Solhan Spor’un maçlarını oynadığı 750 kişilik spor salonun Efeler Ligi maçları için gereken teknik yeterliliklere ulaşması konusunda bir süredir Solhan halkının yoğun baskısı ile oluşan gündem ses getirdi ve Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek bugün kulüp yöneticilerine gönderdiği mesajla, salonun sıkıntılarının giderilmesi ve kapasite artırımı için Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın gerekli çalışmayı yapıp Solhan Spor’un maçlarının Solhan’da oynanacağı müjdesini verdi.

Bu müjdeli haberi Solhan halkına yayınladığı bir mesajla duyuran yeşil beyazlı kulüp, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’na
Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı İhsan Selim BAYDAŞ’a
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Cevdet YILMAZ’a
AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi BEDİBEK’e teşekkür mesajı yayınladı.

Solhan Spor Kulübü Başkanı Sebahattin İslamoğlu, şu ifadeleri kullandı:
“2020-2021 sezonunda Türkiye Voleybol Federasyonu AXA Sigorta Efeler Ligi’nde mücadele edecek takımımızın daha ferah bir salonda oynaması ve seyircilerimizin dışarıda kalmadan heyecanımıza ortak olması bizlerin en büyük arzusuydu. Bunun için gerekli girişimlerde bulunup mücadele veriyorduk.  Efeler Ligi’nde mücadele edecek olan Solhan Sporumuzun maçlarının ilçemizde oynanması için yakın zamanda canlı yayında destek olacağı sözünü veren Bingöl Milletvekilimiz Sayın Feyzi Berdibek, salonun sıkıntılarının giderilmesi ve kapasite artırımı için Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın gerekli çalışmayı yapıp salonda tadilat ve kapasite artırımı yaptıktan sonra Solhan Spor’umuzun maçlarının Solhan’da oynanacağı müjdesini vermiştir. Çalışmaların başlayıp tamamlanması ile Solhan’da maçlarımızı oynayabileceğiz. Solhan Spor’umuzu ve İlçe halkımızı sevindiren bu müjdeli haberden ve desteklerinden dolayı; Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Sayın İhsan Selim Baydaş’a, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Dr. Cevdet Yılmaz’a, AK Parti Bingöl Milletvekili Sayın Feyzi Bedibek’e ve bugüne kadar salon için mücadelemizde bizleri yalnız bırakmayan Bingöl Valisi Sayın Kadir Ekinci’ye, Solhan Kaymakamı Sayın Mustafa Hamit Kıyıcı’ya, Solhan Belediye Başkanı Sayın Abdulhakim Yıldız’a,  AK Parti Bingöl İl Başkanı Sayın Mehmet Hanefi Güler’e, AK Parti İlçe Başkanı Sayın Nihat Doğu’ya ve kamu kurum ve kuruluş yetkilileri ile İlçe halkımıza teşekkür ederim. İnşallah kısa sürede çalışmalara başlayıp salonumuzun tamamlanması ile daha geniş kapasiteli ve ferah bir ortamda maçlarımızı oynayabileceğiz.”

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu