Efeler Ligi

Solhan Spor’da 3 imza

Bingöl Solhan Spor, Belarus Milli Sporcusu olup geçen sezonda Bingöl ekibinde mücadele eden pasör çaprazı Radzivon Miskevich ile orta oyuncu Koray Şahin ve libero Fatih Yörümez ile anlaşma yapıldığını duyurdu.

Türkiye Voleybol Federasyonu AXA Sigorta Efeler Ligi takımlarından Bingöl Solhan Spor Kulübü, yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor. Bingöl Solhan Spor Kulübü Başkanı Ziya Sözen, biri yabancı ve iki de yerli olmak üzere üç sporcu ile daha anlaştıklarını açıkladı.
Yeni sezon hazırlıklarını titizlikle ve sabırla yürüttüklerini belirten ve transfer görüşmelerinin de devam ettiğini aktaran Sözen, anlaşmaya varılan sporcuları da basın aracılığı ile kamuoyuna duyurmaya devam edeceklerini ifade etti.

2020-21 sezonun sonlarında takımlarına dahil olan ve önemli galibiyetlere de ciddi katkılar sunan Belaruslu pasör çaprazı Radzivon Miskevich ile yeni sezonda da anlaştıklarını açıklayan Sözen, şunları aktardı: “Biri yabancı ve iki de yerli olmak üzere üç sporcu ile daha
anlaşmaya vardık. Voleybol kariyerine Belarus’un Stroitel Minsk voleybol takımında başlayan pasör çaprazı Radzivon Miskevich, İtalya’nın Globo BP Frusinate Sora ve Rusya’nın Ural Ufa voleybol takımında mücadele etti. Belarus Milli takım oyuncusu olup 50 civarında müsabakada ülkesinin milli takımında forma terletti. 2020-2021 sezonuna Rusya’nın
Gazprom-Ugra Surgut’ta başlayan ama sezonun sonlarına doğru yollarını ayıran Miskevich, 2020-21 Sezonunda Solhanspor’umuzda görev alarak son haftalarda takımımıza ciddi katkıları oldu. Kendisinden memnun olduğumuz pasör çaprazımız ile yeni sezon için de anlaşarak yolumuza devam ediyoruz. Yine iç transfer olarak Voleybola SGK’da başlayan ve bir yıl sonra Ziraat Bankası’na transfer olup burada 6 sezon mücadele eden başarılı orta oyuncu Koray Şahin ile yeni sezon için anlaşmaya gittik.
2020-21 sezonu başında Sorgun Belediyespor ile anlaşıp burada mücadele ederken takımı ile yollarını ayırdıktan sonra Solhan Spor’umuz ile anlaşan ve sezon boyunca Solhan Spor’umuz için mücadele eden orta oyuncumuz Koray Şahin ile 2021-22 sezonunda da anlaşarak yolumuza devam ediyoruz.

Bir de 2000 doğumlu olup Halkbank’ta Gençler Türkiye İkinciliği ve Türkiye Üçüncülüğü, Yıldızlarda ise Türkiye Şampiyonluğu bulunan, Beykent Üniversitesi ile Koçfest üçüncülüğü ve Avrupa şampiyonluğu başarıları olup 2017’de Milli Takım U19 Balkan üçüncülüğü bulunan libero Fatih Yörümez ile anlaştık. Sporcumuz; SGK Spor Kulübü,Çankaya Belediyesi, Halkbank, TFL Altekma ve Konya Büyükşehir Belediyesi’nde oynadı. TFL Altekma ile 1. Lig play-off heyecanı yaşayıp 2020-21 sezonunda TÜRŞAD takımında görev alırken yeni sezon için de Solhanspor’umuzda mücadele edecek. Kulübümüz ve Sporcularımız için
hayırlı olmasını diliyorum.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu