Efeler LigiLigler

Solhan Spor’dan Basın Açıklaması

AXA Sigorta Efeler Ligi bu sezon yükselen ancak istediği sonuçları henüz alamayan Bingöl temsilcisi Solhan Spor, takımın içinde bulunduğu durumu anlatan bir basın açıklaması yayınladı.
Basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

Türkiye Voleybol Federasyonu AXA Sigorta Efeler Ligi’nde mücadele eden takımımız Solhan Spor olarak büyük ve haklı bir gururla birlikte, buruk bir sevinci bir arada yaşıyoruz. Takım olarak 7 yıllık büyük bir mücadele sonucu Efeler Ligi’ne çıktık. Amacımız; Fenerbahçe, Galatasaray gibi büyük takımları Bingöl’e getirmek ve takımımıza yıllarca çok büyük maddi manevi desteği sunan taraftarlarımızla bu takımları buluşturmaktı.
Bu hayalimizi bu hafta ilimizde oynayacağımız Fenerbahçe ve Galatasaray maçlarıyla gerçekleştirmiş olacağız. Bunun haklı gururunu yaşıyoruz. Fakat Covit-19 sürecinden dolayı maçların seyircisiz oynanmasından taraftarlarımızın yıllarca beklediği hayallerini gerçekleştirmemenin burukluğunu yaşıyoruz. Taraftarımıza Fenerbahçe ve Galatasaray gibi takımları seyrettiremiyoruz. Bu durum bizi ciddi anlamda rahatsız etmektedir. Yıllarca beklediğimiz hayalimizi korona virüsten dolayı gerçekleştiremiyoruz.
Ligin en fazla voleybol seyircisine sahip olan takım olarak maçlara seyirci alınmaması bizleri maddi ve manevi olarak çok zor durumda bırakmaktadır. Her maç öncesi bu anlamda haklı olarak maça salonda izlemek isteyen en büyük gücümüz olan seyircilerimizle karşı karşıya kalıyoruz. Onların haklı talebini yerine getirememek bizleri son derece üzmektedir.
Maalesef Covit-19 süreci özellikle biz Anadolu takımlarını ekonomik olarak zorda bırakmaktadır. Esnafımızdan, iş insanlarımızdan ve en büyük gücümüz olan taraftarlarımızdan maddi anlamda destek göremiyoruz. Bu durumda takımlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılayamıyor, oyuncularımızın ve teknik heyetin maaşlarını ödemekte zorluk çekiyoruz.
Bingöl Solhan Spor olarak şimdiye kadar hiç bir iş insanımız ile hiç bir firmadan reklam veya sponsorluk antlaşması yapamadık. Efeler liginde formasına veya saha içindeki reklam panolarına reklam alamayan tek takımız. Bu durum bizi maddi anlamda çok zor durumda bırakmaktadır. Takımımızın ihtiyaçlarını gidermek, oyuncularımızın
maaşlarını ödemek için başlatmış olduğumuz “Bir formada benden “ kampanyası maalesef istediğimiz düzeyde ilerlemiyor. Maçlara gelemeyen taraftarlarımız takımımızın formasını satın almıyorlar. Ülkemizde ve yurt dışında yaşayan ve maddi imkânları olan tüm Bingöllü hemşehrilerimizi imkanları ölçüsünde Doğu Anadolu’nun Efeler ligindeki tek takımı, gururumuz Solhan Spor’a sahip çıkmaya davet ediyoruz. Çünkü takımımız buraya çok uzun süre sonunda çok zor şartlarda imkânsızı başararak çıktı. Takımımıza sahip çıkmazsak Efeler Liginden düşerse bir daha Efeler ligine çıkarmak çok zor olacak ve verilen emeklere yazık olacaktır.
Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızdan, Sayın Gençlik ve Spor Bakanımızdan
beklentimiz çok zor şartlarda bu liglerde mücadele eden bizim gibi imkanları olmayan Anadolu takımlarına sahip çıkmalarını rica ediyoruz.
Hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymak şartıyla maçlarımıza yüzde 30 civarında seyirci alınmasına izin verilmelidir. Siyasi partilerin kongrelerine izin verilirken salonlara belli oranda seyirci alınmasına izin verilmemesini doğru bulmuyoruz. Sağlık Bakanımızdan ve Gençlik Spor Bakanımızdan talebimiz bu konudaki yetkinin il pandemi kurullarına verilmesidir. Her ilin pandemi kurulları ildeki duruma göre maçlara
belli oranda seyirci alınmasına karar vermelidir.
Bu hususlar göz önüne alındığında Devlet büyüklerimizin ivedi olarak bize sahip çıkmaları en büyük arzumuzdur. Şimdiye kadar takımımıza maddi ve manevi destek veren başta Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Bingöl Milletvekilimiz Sayın Cevdet Yılmaz’a, Bingöl Milletvekilimiz Sayın Feyzi Berdibek’e, Bingöl Valimiz Sayın Kadir Ekinci’ye, Bingöl Belediye Başkanımız Sayın Erdal Arıkan’a , Solhan Belediye Başkanımız Sayın Abdulhakim Yıldız olmak üzere , iş insanlarımıza, esnafımıza, taraftarımıza, saygı değer Bingöllü hemşehrilerimize ve dostlarımıza çok ama çok teşekkür ederiz. Desteklerinin devamını diler, selam ve saygılarımızı sunarız.

Ziya SÖZEN
Bingöl Solhan Spor Kulüp Başkanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu