Avrupa

Son Olimpiyat Şampiyonunda hedef Avrupa Şampiyonluğu

Fransa muhtemelen CEV EuroVolley Erkekler’e 2021’de olacağı kadar yüksek bir beklentiyle girmedi ancak kısa bir süre önce tartışmasız en büyük anını yaşayan ülkenin milli takımı, kupayı kazanmak ve evine götürmek için tüm imkanlara sahip gibi görünüyor.

Yakın zamanda Olimpiyat şampiyonluğunu kazanmış olan Fransa, turnuvanın 31 inin 29’unda yer alarak EuroVolley’de uzun bir geçmişe sahip. Ve sekizincilik ve onunculuk arasında 11 kez yer almalarına rağmen, Fransızlar ayrıca dört gümüş (1948, 1987, 2003 ve 2009) ve iki bronz (1951 ve 1985) dahil olmak üzere yedi madalya kazandı.

Turnuvadaki en önemli başarıları, elbette, Bulgaristan’da Slovenya’yı tamamen domine ettikleri ve üç sette altın madalya maçı kazandıkları 2015’teki zaferleri. Bu takımın neredeyse yarısı milli takımda kalmaya devam ediyor ve Fransızlara altı yıl sonra altın madalyayı yeniden kazanmak için ihtiyaç duydukları kazanma deneyimini sağlıyor.

Bunların arasında Tokyo Olimpiyatları’nın En Değerli Oyuncusu Earvin Ngapeth, pasör ve takım kaptanı Benjamin Toniutti, olağanüstü libero Jennia Grebennikov ve güvenilir orta blokçu Nicolas Le Goff yer alıyor.

Fransız takımındaki  bazı genç oyuncular kariyerlerinde başka bir seviyeye yükseldiler. Özellikle pasör Antoine Brizard, takımın Tokyo’daki en iyi ikinci skoreri olan Jean Patry ve orta blokçu Barthélémy Chinenyeze pozisyonlarında başlangıç ​​noktası için gerçek bir rakip. Bu oyuncuların büyümesi, Fransız takımını EuroVolley’e doğru daha da güçlendiriyor.

Ancak, koç Tokyo’daki tarihi zaferin hemen ardından en zirvede ayrıldığından, oyuncuları ve ilk kadroları seçme görevi artık Laurent Tille’ın elinde olmayacak. Yerine EuroVolley’de ilk kez dümende olacak olan ülkesinin erkek ve kadın takımlarıyla altı kez Olimpiyat madalyası kazanan efsanevi Brezilyalı Bernardinho Rezende var.

Bernardinho’nun dünyanın zirvesine yeni ulaşan bir takıma parmak izlerini ne kadar hızlı koyduğunu görmek ilginç olacak ve Fransa’nın Estonya, Hırvatistan, Letonya, Slovakya ve Almanya’ya karşı Estonya, Tallinn’deki D Grubu maçlarını izlemek gerçekten eğlenceli olmalı. .

Guilherme Torres – CEV

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu