Köşe YazarlarıManşet

Son sayıya kadar, kazanmak için…

Merhaba sevgili voleybol severler,

Filenin Sultanları Tokyo yolunda ilk galibiyetini aldı. Set set maçın analizi yapalım.

Pasör Cansu, PASÖR ÇAPRAZI..Meryem,4 numara Hande-Meliha, Orta Eda-Zehra ile başladık.

1.SET:

Hırvatistanlar servisi Meliha ‘nın üstüne atıyor beklediğimiz gibi Bunu avantaja çevirmek gerek. İyi manşet ve ortadan yada Hande-Meryem ile kuvvetli atak olarak oynayarak.
25/24 Türkiye. Hande/Şeyma. Şeyma servisi kaçırdı. Dünkü Almanya maçında da servisi kaçırıp seti bitirmişti. Bence hatalı bir değişiklik yaptı Giovanni
Hırvatistanlar topun ortaya Zehra’ya atılacağına o kadar emindi ki üçlü blok yapıyorlar.
26/25 Türkiye.
26/27 Hırvatistan
26/28 Hırvatistan
Meliha bu takımda öncelikle servis karşılaması ve defansı düşünerek oynadığını bilecek. Servisi karşılayıp sonra hücuma gidecek. Hücuma çabuk gideyim diye servisi karşılarken acele etmeyecek, Hata yapmayacak. Hırvatların servisi Meliha’ya atmaları Hande’nin rahatlamasını sağlar. Bizim Hande’nin geriden yada önden kuvvetli atak yapmasına zorlamamız gerekirdi, Bunu yapamadık.
19lu sayılarda ikili değişiklik ile pasörümüzü arkaya alıp üçlu hücuma geçebilirdik.

2.SET:
İyi ve etkili taktik servisler blokta ve defansta başarılı olduk setin başında. Çıkan toplarında kuvvetli ataklarla sayıya çevirdik. Setin sonuna kadar aynı kalitede servis atıp, konsantrasyonumuzu koruyarak oynadık ve seti 25/12 kazandık.

3.SET:
Servislerimizi kaçırmadığımız sürece oyunu hep önde ve kontrolümüzde götürüyoruz. Hırvatistan’nın Fabris’den başka hücum silahı olmaması da işimizi kolaylaştırıyor. Özellikle Zehra’nın blokları işimizi çok kolaylaştırdı bu set. 25/20 ile 3.seti kazanıyoruz.

  1. SET:
    PASÖR ÇAPRAZI Fabris ‘ten bekledikleri skor katkısı alamayan Hırvatlar, ortadan çok oynamayı denediler. Zaman zaman başarılı olsalar da sete ortak olma şansı vermedik. Meryem ve Meliha skora katkı yapınca sorun kalmıyor.
    Hande’yi kulağına gelen toptan sonra sahada kalıp devam ettiği için ayrıca kutluyorum.
    Setin başından sonuna kadar servisle başlayan etkili oyunumuzu koruyup seti 25/21 bitirdik ve maçı 3/1 kazandık.

Enteresan olan şey Giovanni bir oyuncuyu çıkardığı zaman bir daha oyuna almayı asla düşünmüyor, denemiyor. Bu takımın Ebrar, Naz gibi oyunculara her zaman ihtiyacı var ve bu oyuncuları mutlaka maça konsantre tutmak zorunda Giovanni. Bunu da ancak her sette bir şekilde oyuna alıp ,görev vererek yapabilir.
Aldığımız her galibiyet olimpiyat yolunda çok değerli. Kazandıkça artacak özgüvenimiz için çok önemli. Bir günlük arayı iyi değerlendirip Belçika maçına her şeyimizle hazır çıkmalıyız.

Kalan tüm maçlarda Allah yardımcımız olsun inşallah.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu