ManşetMilli Takımlar

“Sonu güzel olacak”

A Milli Voleybol Takımımız’ın iki önemli ismi Cansu Özbay ve Zehra Güneş, Tokyo Olimpiyatları için şansımızı değerlendirdi.

Hollanda’daki eleme müsabakalarının zorlu geçeceğini belirten Özbay, “Her takım gibi son topa kadar savaşacağız. Zor olacak, ama sonu güzel olacak” dedi. Güneş ise “Arkadaşlarımla daha önce de çok güzel işler yaptık. Yine yapabiliriz” diye konuştu.

Hollanda’da 7-12 Ocak’ta oynanacak olan 2020 Tokyo Olimpiyatları Avrupa Voleybol Kıta Elemeleri’nde mücadele edecek olan A Milli Takımımız’ın iki önemli ismi Cansu Özbay ve Zehra Güneş, B Grubu’ndaki rakipleri ve Tokyo için şanslarını MİLLİYET için değerlendirdi.

– Olimpiyat elemelerinde birbirinden zorlu maçlar sizleri bekliyor. Ne düşünüyorsun?
CANSU: Zor bir turnuva bizleri bekliyor. Her takım gibi biz de son topu kadar savaşımızı vereceğiz. Çok iyi bir hazırlık süreci geçirdiğimizi düşünüyorum. Tabii ki hiçbir maçımız kolay geçmeyecek. Ancak hocamız Guidetti’nin taktikleri, bizim hırsımızla istediğimizi alabiliriz. Zor olacak, ama sonu güzel olacak.
ZEHRA: Çok zorlu bir periyoda giriyoruz. Hollanda’da favori gösterilmek bir yana her maçta setlerin önemli olacağı bir turnuva olacak. Maç maç yolumuzda ilerleyerek mutlu olacağımızı bir sonuçla döneceğimizi düşünüyorum. Umarım şans da bizden yana olur.

– Rakiplerimiz Almanya, Belçika ve Hırvatistan olacak. Onları bize değerlendirebilir misin?
CANSU Ö.: İlk maçımız Almanya ile. Her zaman ilk maçlar zor olmuştur. Bu müsabaka gelecek maçlarımız adına çok belirleyici olacaktır. Eğer turnuvaya iyi başlarsak, iyi de devam edeceğimizi düşünüyorum. Hırvatistan ile Avrupa Şampiyonası’nda oynamıştık. Çok çekişmeli bir maçtı ve kazanan taraf biz olmuştuk. Bu karşılaşmanın da en az ilki kadar zor olacağını düşünüyorum. Üçüncü maçımız da Belçika ile olacak. Onlar da hiçbir zaman pes etmeyen bir takım.
ZEHRA: Bu turnuvada en zayıf halka gibi bir değerlendirmenin olmayacağını düşünüyorum. Canla başla her takım sahada olacaktır. Hazırlanmamız için çok fazla zamanımız yoktu. Sahaya mücadele gücünü koyan, hırsını koyan takım başarıya ulaşacaktır. Benim de gidersek ilk olimpiyatım olacak. Arkadaşlarımla daha önce de çok güzel işler başardık. Bunu da başarabiliriz.

– Hollanda’da sizi destekleyen Türk taraftarlar da olacaktır. Onlara söylemek istediğin bir şey var mı?
CANSU: Bizi yalnız bırakmasınlar lütfen. Orada da desteğe çok ihtiyacımız var. Onların da desteğiyle istediğimiz bileti alalım.
ZEHRA: Taraftar desteğine her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Ankara’daki şampiyonada taraftar desteğiyle neler yapabileceğimizi gösterdik. Tabii ki öyle görkemli bir atmosfer burada olmayacaktır. Ama Hollanda’da da taraftarımızın bizi yalnız bırakmayacağını düşünüyorum.

‘Tokyo’yu istiyorsak her maçı kazanmalıyız’

Herkes kafasında Türkiye-Hollanda finalini belirlemiş. Sizin de böyle bir düşünceniz var mı?
CANSU Ö.: Biz de hiçbir takım baskı yaratmıyor. Her takım oraya başarılı olmak için geliyor ve final oynayabilecek gücü var…
ZEHRA G.: Hollanda bize baskı yaratmıyor. Sonuçta olimpiyatlara gitmek istiyorsak bütün rakiplerimizi yenmeliyiz.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu