Genel Haberler

“Sporla Filizlenen Çocuklar”

Şanlıurfa’da voleybol adına güzel işlere imza atan Harran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Bölüm Başkanı aynı zamanda U18 Erkek Voleybol Milli Takımı Yardımcı Antrenörü Doç. Dr. Yakup Aktaş, Gençlik Projeleri Destek Programı çerçevesinde ‘Sporla Filizlenen Çocuklar ‘ adıyla yeni bir proje başlattı.

2006-2012 doğumlu çocuklar,  “Sporla Filizlenen Çocuklar” projesi ile kültür-  sanat gezisi, piknik etkinliği, rehberlik ve beslenme seminerleri ile birlikte keyifli bir şekilde voleybol öğrenmeye başlayacaklar.
Haftada üç gün, katılımın ücretsiz olduğu antrenmanlara fiziksel özellikleri uyan çocuklar ve gençler ve aileleri 0505 885 21 07 numaralı telefondan gereken bilgileri alabilirler.
Projenin koordinatörü Doç. Dr. Yakup Aktaş, sitemize yaptığı özel açıklamada ‘Voleybola uygun fiziksel yapıdaki çocuklarımıza yedi ay boyunca haftada üç gün voleybol antrenmanları, piknikler, kültür sanat ve tarih gezisi, her ay psikoloji beslenme ve rehberlik seminerleri düzenleyecek, düzenli kitap okumalarını sağlayacak, antropometrik ve fiziksel testlerini ise üç aylık periyotlarla takip edeceğiz. Şehrimizde voleybolu bilimsel yöntemlerle ön plana çıkartma arzusundayız. Yaşı uygun sporcu adaylarımızı ve ailelerini bekliyoruz’ diyerek proje ile ilgili görüşlerini açıkladı.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu