Steengoed Arena’da Masalsı Atmosfer

0
12
Volley Maaseik-Achel 29 -11- 2020

Coronavirüs salgınının yayılmasını engellemek için getirilen kısıtlamalar nedeniyle Belçika milli liginde maçlar taraftar olmadan yapılıyor. Bu, özellikle VC Greenyard MAASEIK’in Tectum ACHEL’e karşı geleneksel olarak çok beklenen bölgesel derbisini oynadığı zaman gerçekten zordu.

Taraftarların Cadılar Bayramı, Saint Nicolaus’un gelişi ve Noel gibi şenlikli anlarla uzun kış gecelerinin karanlığını kovaladığı bir zamanda büyük toplantılara katılamıyorlar. Maaseik taraftarları, tuttukları takımın iç saha maçlarında hissettikleri ortamı ve olumlu hisleri açıkça özlüyorlar.

Ancak Belçika kulübü, yerel televizyon kanalı Limburg’da maçı izleyebilen taraftarlar için bir çözüm buldu. Kulübün gönüllüleri Steengoed Arena’nın koltuklarına 2.600 mum yakarak masalsı bir atmosfer yarattı. Eşsiz ışık efekti pandeminin kurbanlarını anarken aynı zamanda kulüp üyelerine, taraftarlara, sponsorlara, tüm voleybol severlere ve nihayetinde tüm dünyaya umut, ışık ve sıcaklık mesajı gönderdi. Güvende kalın ve sağlıklı kalın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here