ManşetMilli Takımlar

Sultanlar hazırlıklarına ara vermeden devam ediyor

2021 yılında Milli Takımlar faaliyetleri kapsamında bu yaz ilk olarak FIVB Milletler Ligi’nde mücadele edecek A Milli Kadın Voleybol Takımımız, İstanbul’da başladığı hazırlıklarını sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta kampa giren Filenin Sultanları, bugün tam kadro olarak ilk antrenmanlarını yaptı.

TVF Milli Takımlardan Sorumlu YKÜ ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu, Filenin Sultanları as kadro ve ikinci grupla bir araya geldi ve değerlendirmelerde bulundu:

Geniş ve başarılı bir oyuncu kadrosuna sahibiz

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 16 aylık aranın ardından tekrar birlikte, bunun heyecanını ve mutluluğunu duyuyoruz. Filenin Sultanları en son, 12 Ocak 2020’de Apeldoorn’da Almanya ile final oynamıştı. O günden bugüne pandemi sebebiyle hiçbir resmi müsabaka oynanmadı. Şimdi, Filenin Sultanları geniş oyuncu ve teknik kadrosuyla önümüzdeki Milletler Ligi, Tokyo Olimpiyatları ve Avrupa Şampiyonası için hazırlıklarına başlamış durumda. Milletler Ligi’nin bizim için şöyle bir önemi var; Olimpiyatlardaki rakiplerimizle VNL’de uzun bir aranın ardından tekrar karşı karşıya geleceğiz. Milletler Ligi kendimizi ve rakiplerimizi görme açısından bizim için son prova olacak.
Neredeyse tüm rakiplerimizin, pandemi sürecinde birlikte çalışma imkânı pek olmadı. Sadece ligi erken biten Çin Milli Takımı, biraz daha erken çalışmalara başladı. Onların da son durumunu Milletler Ligi’nde göreceğiz. Milletler Ligi, Tokyo Olimpiyatları öncesi bize her takımı gözlemleme fırsatı verecek. Takımlardaki değişiklikler, bizim Olimpiyattaki derecemizi de Avrupa Şampiyonası’ndaki yerimizi de belirleyecek diye düşünüyorum. Başarılı teknik ekip ve başarılı genç oyuncu kadrosuna sahibiz. Umarım sağlık şartları elverdiği sürece elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, FIVB Milletler Ligi için hazırlıklarını 21 Mayıs tarihine kadar İstanbul’da sürdürecek.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu